16:28, 10 Лютого 2022

Британія готує військових на випадок міграційної кризи після ймовірного вторгнення РФ в Україну

Велика Британія привела тисячу своїх військовослужбовців у стан готовності для розгортання у Східній Європі, якщо виникне криза з біженцями, спричинена агресивними діями Москви щодо України.

Як передає «Укрінформ», про це пише «The Guardian».

Це було зроблено напередодні візиту британського прем’єр-міністра Бориса Джонсона до штаб-квартири НАТО та Польщі, що має відбутися сьогодні.

Посадовці Великої Британії попередили про загрозу «гуманітарної катастрофи», якщо РФ вторгнеться до України. Сполучені Штати попереджають, що може статися масове переміщення від 1 до 5 млн людей, і біженці найімовірніше прямуватимуть до Польщі.

У грудні Британія погодилася відправити 100 інженерів до Польщі, щоб допомогти убезпечити її східний кордон, а на початку цього тижня заявила, що відправить до країни ще 350 королівських морських піхотинців на знак солідарності, оскільки до 30 тис. російських військових зараз проводять спільні навчання у Білорусі.

Крім того, Велика Британія запропонувала розгорнути есмінець Type 45, а також HMS Trent у східному Середземномор’ї, направити реактивні літаки ВПС країни до Південної Європи та подвоїти кількість з 900 військовослужбовців, що базуються в Естонії, у складі існуючої бойової групи НАТО.

Як зазначається, цю пропозицію обговорюватимуть Джонсон та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у межах ширших планів військового альянсу щодо надсилання додаткових сил до країн Східної Європи.

Потім Джонсон зустрінеться з головою уряду Польщі Матеушем Моравецьким та президентом Анджеєм Дудою у Варшаві в межах ширшого сплеску активності британської дипломатії, де також обговорюватимуть ці питання.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: