15:29, 29 Серпня 2019

Бренд Епікур ініціював петицію про заборону використання антибіотиків у сільському господарстві*

23-го серпня на сайті Адміністрації Президента України була опублікована петиція про заборону використання антибіотиків у промисловому тваринництві.

Ініціатором петиції виступив Олексій Коваленко – керуючий акціонер Епікур – бренду курятини, вирощеної без антибіотиків і стимуляції росту на потужностях Володимир-Волинської птахофабрики.

Використання антибіотиків у сільському господарстві з профілактичною метою та в якості стимуляторів росту призвело до появи супербактерій, резистентних до антибіотиків (несприйнятливих до лікування антибіотиками) й передачі генів-переносників людині, – повідомляється  в петиції.

«За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я обсяг використаних у ветеринарії антибіотиків для продуктивних тварин, птиці та аквакультури на сьогоднішній день більш ніж в 2 рази перевищує обсяг лікарських засобів, що застосовуються в медицині, що веде до накопичення залишків ветеринарних препаратів у продуктах тваринництва і рибництва», – йдеться у повідомленні.

Так, згідно прогнозу Всесвітньої організації охорони здоров’я до 2050 року щорічна смертність через антибіотикорезистентність в Азіатському регіоні складе – 4 730 000 чоловік, Африці – 4 150 000 чоловік, Європі – 390 000 чоловік, Південній Америці – 392 000 осіб, Північній Америці – 312 000 чоловік , а сумарні втрати ВВП – 8% або близько 100 трильйонів доларів.

Поряд з очевидною користю від цілеспрямованого застосування антибіотиків як лікарських засобів, сьогодні доведено існування їх побічних негативних ефектів на організм:

– формування антибіотикорезистентності до збудників харчових інфекцій, що позбавляє людину ефективних засобів лікування захворювань;

– поширення збудників інфекційних захворювань зі зміненими властивостями та підвищеною агресивністю;

– алергізація населення;

– порушення мікрофлори шлунково-кишкового тракту.

Проте виробництво без антибіотиків – можливо. Команда Епікур підтверджує це вже більше року. Це має стати стандартом в Україні, як вже стало правилом в розвинених країнах світу під тиском ООН, усвідомлених споживачів, а також завдяки соціально відповідального бізнесу.

Кожен із нас турбується про свою сім’ї та дітей, тому для них обирає найкраще, що збереже їх здоров’я та гарне самопочуття.

Команда Епікур просить волинян не залишатися байдужими до проблеми безпечності харчових продуктів та підтримати запропоновану петицію.

Голосування займе лише пару хвилин вашого часу, проте може змінити майбутнє ринку харчування України. Це стосується здоров’я кожного та здоров’я наших дітей

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: