17:05, 07 Серпня 2021

Боротьба за смаки обивателів та повернення Донбасу: Денис Казанський виступив на гутірковій сцені «Бандерштату»

Коли Україна зможе реінтегрувати окуповані території та чому українська держава досі не є господарем навіть на деяких підконтрольних територіях розповів під час «Бандерштату» Денис Казанський.

Гутірка з журналістом і блогером, членом української делегації в Тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі, автором книг «Як Україна втрачала Донбас» та «Чорна лихоманка: нелегальний видобуток вугілля на Донбасі» Денисом Казанським відбулася у рамках другого дня фестивалю «Бандерштат» 7 серпня.

З його слів, попри те, що побутує думка, нібито Україна не хоче виконувати Мінські угоди, тому що вони невигідні, насправді, їх не хоче виконувати саме Росія. Росія не приховує, що не збирається йти з Донбасу. Представники їхніх маріонеткових республік кажуть. Що повернення в Україну неможливе. Якщо ж виконати Мінські угоди, можна повернути Донбас в Україну.

На його думку, справа йде не до реінтеграції, а до того, що конфлікт заморозиться у такому вигляді аж до зміни зовнішньополітичного вектору Росії. Імовірно, Росія колись припинить безглузду конфронтацію із Заходом та країнами-сусідами, тому що від цього вона втрачає гроші. Можливо, тоді невирішені конфлікти вирішаться, але ми наразі не знаємо, коли зміниться зовнішньополітичний вектор Росії, ніхто не може назвати конкретну дату.

Замість того, щоб обговорювати, чи зможе Україна ре інтегрувати окуповані території та чи є у неї на це гроші, варто, мовляв, розібратися з тими територіями, які ми контролюємо, де немає перешкод для того, аби навести лад. Йдеться не лише про економічні реформи. Проблема у тому, що люди, які намагалися створити аналоги «ДНР» в Одесі та Харкові здебільшого непокарані.

«Є проблема в тому, що люди, які в 2014 році займалися організацією антиукраїнських заворушень, уникли відповідальності за попередньої та цієї влади, вони нікуди не втекли. Дехто з них став нардепами. Інша проблема в тому, що міста Сходу фактично знову віддані на відкуп колишнім регіоналам, які надалі намагаються розколювати суспільство, налаштовувати людей проти України. Деструктивні сили досі є владою у цих місцях, і з цим нічого не можна зробити. Ці території не розвиваються тому, що там немає звідки виникнути іншим людям, адже вони монополізували владу», – зазначив Денис Казанський.

Якщо не буде втручання зі столиці, ситуація не зміниться. Проблема у тому, що Україна живе з тими ж проблемами, що у 2014 році, Україна досі не є господарем на цих територіях.

В Україні, як зауважує він, триває змагання між налаштованими  проукраїнськи та проросійськи, але досі є багато людей, обивателів, які не визначилися. Боротьба йде за них, за те, щоб обивателі стали на бік України.

До прикладу, він розповів пре те, як готував серію документальних програм про перейменовані у рамках декомунізації вулиці Києва. На проспекті Бандери, як не дивно, усі співрозмовники були  за перейменування, а от на Троєщині зустрічали тих, хто був проти. Іноді зустрічали людей, які навіть не знають, як перейменували вулицю, їм  байдуже. Є велика кількість людей, які не знають, хто такий Роман Шухевич. Такі люди свого часу проголосували, підтримавши людину із серіалу. На думку Дмитра Казанського, дуже недооціненою лишається сфера розваг.

«Треба розуміти, що нам не тільки політичним контентом треба займатися, треба створювати контент розважальний. В розважальному контенті зараз абсолютне домінування російського  – серіали, фільми. Треба для цих людей створювати культурний простір. Квоти квотами, але людина приходить додому, вмикає «Youtube», там немає квот і якщо немає якісного україномовного продукту, люди дивитимуться інше. Що більше нашого якісного, тим більше люди будуть в українському контексті», – заявив Денис Казанський.

Він вважає, що потрібен контент, який враховуватиме смаки обивателя, за увагу цієї аудиторії також дуже важливо боротися.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: