19:10, 03 Вересня 2020
#БізнеСильні: підприємиця Наталія Шевченко відкрила перший у Ковелі барбершоп
Європейські тренди та рівняння на найкращі столичні заклади: єдиний у місті барбершоп «Freedom Barbershop» заснувала юристка Наталія Шевченко.
Як від ідеї та орендованого крісла у перукарні вдалося пройти до створення власного барбершопу, розповіла інтернет-виданню «Волинь Online» у рамках проекту «#БізнеСильні» підприємиця Наталія Шевченко. У цьому проекті ми розповідаємо про історії успіху у сфері бізнесу Волині.
Ідея та тренди: як у Ковелі з’явився барбершоп
Здобувши освіту юриста та попрацювавши на різних роботах, жінка вирішила опанувати фах перукаря та відкрити барбершоп.
«За освітою я юрист, закінчила Львівський національний університет внутрішніх справ. Я працювала на різних роботах – барменом, продавцем, а потім вирішила стригти людей. Навчалася стригти самостійно за книжкою. Спочатку стригла друзів, родичів та знайомих, потім зрозуміла, що мені десь треба знайти наставника і знайшла його у Ковелі. Це – перукарка, яка на той час щойно приїхала з Києва. Я закінчила курси під її керівництвом. Тобто, у мене немає диплому перукаря. Саме барбершоп я вирішила відкрити, слідкуючи за трендами, до того ж, з чоловіками легше працювати, я їм кажу: «я не можу тебе відпустити, поки ти мені не сподобаєшся», з дівчатами так сказати не можна», – розповідає Наталія Шевченко.
Як переконана вона: коли тільки думаєш, здається, що це важко, коли розпочнеш – не важко. Все розпочалося з ідеї.
«Головне – ідея, а коли вона є, у тебе одразу знайдуться якісь друзі, родичі, знайомі, які допоможуть тобі хоча б порадою. Коли у мене зародилася ідея, я зрозуміла, що найперше треба шукати не приміщення чи гроші, а тих людей, з якими працюватимеш. Спочатку я почала шукати саме майстрів. Оскільки це вузькоспеціалізована професія, треба було або когось звідкись забрати і навчити цим трендам, або шукати новачків. Я вирішила шукати новачків, які закінчували у нас ліцей з перукарської справи, запитала, хто хоче це робити, практикуватися, якщо я готова їх безплатно навчати. З того все розпочалося. Спочатку у мене навчалися дві дівчини, потім більше, а згодом я стала шукати приміщення», – говорить власниця барбершопу.
Зі своїм проектом Наталія Шевченко посіла друге місце у міському конкурсі «Кращий бізнес-проект» та отримала кошти на підтримку бізнесу. Роботу розпочинали, вже маючи постійних клієнтів.
«Ми розпочали працювати, маючи «кістяк» своїх клієнтів. Я була майстром-універсалом, знімала в оренду місця в перукарнях, а коли виникла ідея створення барбершопу, я зрозуміла, що працівників треба навчати, а щоб їх навчати, треба приміщення, тож я взяла невеличкий приватний кабінет на два крісла. Там я працювала і навчала дівчат, які були моїми помічницями. Колишні клієнтки-жінки іноді просять їх постригти, але я стрижу тепер суто чоловіків», – згадує вона.
Наталія Шевченко зауважує, що для працівників варто створювати такі умови, аби їм не хотілося йти до іншого роботодавця.
«Знайти працівників, звісно, складно. У нас немає наразі проблеми з тим, щоб працівники перебігали на роботу до інших. Я думаю, що їм треба влаштувати такі умови, в яких хотілося б працювати – команда, розвиток, дух ідеї того, що ми робимо. Навіть, якщо у Ковелі буде ще один подібний салон, думаю, вони працюватимуть у нас. Для своїх майстрів я щомісяця проводжу тренінги та семінари. Я завжди їм показую приклад, особисто стрижу клієнтів – якщо я зможу, то і вони зможуть, головне хотіти. Ми працюємо вже рік. З колективом навіть виїжджаємо на відпочинок. Протягом трьох днів з нагоди річниці барбершопу ми проводили акції для клієнтів, а потім відпочивали колективом на озері, накупалися, насміялися», – розповідає підприємиця.
У Ковелі – це наразі єдиний барбершоп, однак відсутність конкуренції не змушує розслаблятися.
«Своїм працівникам, колегам по цеху я кажу: «Ти повинен сьогодні бути кращим, ніж вчора». Якщо завтра через дорогу від нас відкриється щось нове, якого ще не було, точно знаєш, що не стоїш на місці, рухаєшся, і знаєш з ким воювати, воюєш з собою. Ми постійно їздимо на навчання в інші міста, просто, все трохи збилося через карантин. З тим багажем знань, який у мене є, минулого року я була на різних майстер-класах», – розповідає вона.
Барбершоп та звичайна перукарня: у чому відмінності
Барбершоп відрізняється від звичайної перукарні атмосферою, тому що чоловіки – не жінки. Плюс – вузькоспеціалізовані майстри, які точно розуміються на трендах.
«Звісно, не можна знати все про все, але ми спеціалізуємося на цьому, знаємо останні тренди, засоби з догляду за волоссям. Клієнтам як комплімент від закладу пропонуємо не лише чай і каву,а й міцніші напої. У нашому прейскуранті – 13 видів послуг, серед яких стрижки дорослі та дитячі, стрижка бороди, камуфлювання сивини, лайт-косметична процедура – чорна маска, яка забирає чорні цятки зі шкіри, королівське гоління – спа-процедура для чоловіків. Діапазон клієнтів у нас дуже широкий – є як старші, так і молодші. Жінки, які приводять своїх чоловіків, посидять, подивляться і кажуть: «А для дівчат у вас щось таке є? Я теж так хочу», – розповідає власниця барбершопу.
Не боятися і вірити: поради тим, хто хоче відкрити власну справу
На думку Наталії Шевченко, перший пункт у відкритті бізнесу – не боятися і вірити.
«Для відкриття своєї справи потрібна віра, треба вірити і знати, що ти це зробиш. Усі ідеї треба прописати на листку. Перешкоди завжди будуть, завжди буде трохи не так, як хотілося б. Юридичних проблем з відкриттям справи у мене не було взагалі, можливо, тому що у мене юридична освіта. У відкритті будь-якого проекту справа не в коштах. Якщо захочеш, ти знайдеш кошти. Надіятися у цьому житті потрібно тільки на себе», – переконана вона.
З її слів, розпочати власну справу не надто складно.
«Просто, реєструєшся як підприємець, береш на роботу бухгалтера, стаєш і робиш. Щодо санітарних норм – я вже працювала і знала, як воно має бути. Не варто зациклюватися на думках про можливі перешкоди. Якщо немає часу, знайдуться гроші на бухгалтера, якщо є вільний час, ти можеш сісти і розібратися в усьому сам», – зазначає вона.
Для жінок, які думають, що сім’я буде перешкодою для власної справи, підприємиця радить надихатися іншими сильними жінками.
«Я теж заміжня, у мене є дитина, якій 10 років. Якщо захотіти, можна встигнути все. Так, можливо, ти чогось десь не дотягуєш, але головне правильно в житті розставити пріоритети. Якщо у тебе на люстрі десь пилючка, але у тебе сьогодні є вільний час, щоб піти з дитиною прогулятися, не треба лізти витирати пилючку, краще погуляти», – говорить підприємиця.
Долати перешкоди та рівнятися на столичні барбершопи
Під час карантину заклад був змушений тимчасово припинити роботу, однак нині вдалося вийти на докарантинні показники.
«Під час карантину ми не працювали взагалі – у нас така професія, що не можна зробити ані виїзд на дім, ані онлайн. Хоча наші колеги у Києві таки влаштовували виїзди на дім. Майстри приїжджали у повному захисті до клієнтів: не можеш прийти в барбершоп, значить, барбершоп прийде до тебе. Ми так не робили, на жаль. Спочатку під час карантину нам було важко, але за місяць ми оговталися і знову вийшли на ті показники що були до карантину, навіть примножили, тому що після карантину взяли ще одного працівника на роботу», – розповідає Наталія Шевченко.
Вона зазначає, що почувається впевнено на ринку перукарських послуг.
«І це не тому, що у Ковелі немає барбершопів-конкурентів. Ми рівняємося на столичні барбершопи. За приклад ти мусиш мати когось, рівнятися на когось. Я сприймаю інших не як конкурентів, а як колег по цеху. Просто є кращі, а є ще кращі. Рівнятися треба на ще кращих. Я впевнена, що за кілька років, а може й раніше, у Ковелі мені буде тісно, у мене буде багато вільного часу і я відкрию барбершоп і в іншому місті», – зазначає підприємиця.
Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА
Павло ПЕРЕВЕДЕНЕЦЬ
Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com
Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас
Матеріал підготовлено в рамках реалізації грантового конкурсу від ГО «Інтерньюз-Україна» за фінансової підтримки Швеції та Internews (проект Audience understanding and digital support). Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору автора.
А те що барбешопі майстрами мають бути лише чоловіки!!!! Такі ціни ,як у барбешопі а послуги цирульня $5.