19:01, 18 Жовтня 2020
#БізнеСильні: підприємиця Людмила Ільчук відкрила ресторацію швидкого харчування у Ківерцях
Від бару та магазину – до єдиної у Ківерцях ресторації швидкого харчування: як, присвятивши роки роботі у сфері харчування досягати нових успіхів, знає підприємиця з Ківерців Людмила Ільчук.
Про те, як бізнесу потрібно змінюватися у ногу з часом та чому важливо працювати для клієнтів, як для самого себе розповіла інтернет-виданню «Волинь Online» у рамках проекту «#БізнеСильні» власниця ресторації швидкого харчування «Оленка». У цьому проекті ми розповідаємо про історії успіху у сфері бізнесу Волині.
Бізнес у сфері харчування був родинною справою підприємиці ще з 1990-их років.
«Я навчалася у технікумі, але не працювала за спеціальністю. Підприємництвом займалися мої мама та батько. З 1998 року у нас був сучасний бар у Ківерцях, батьки побудували будинок та відкрили там кафе. Мені на той час було 18-20 років. Ми разом із сестрою переконали батька відкрити бар, хоча він хотів магазин. Відтоді усе розпочалося. Отже, бізнес, пов’язаний з харчуванням, починали мої батьки. Бар у нас був протягом 13 років, я 10 років пропрацювала у барі барменом. Часи стали мінятися і це стало не дуже актуальним, тому ми відкрили продуктовий магазин», – розповідає вона.
Таким чином, протягом 13 років у родини був бар, п’ять з половиною років – магазин і зараз майже три роки працює кафе «Оленка».
«Чому у нас зараз ця лінія? Тому що, коли я працювала у барі, я чула клієнта, чула, що хоче людина. Наш заклад розташований у людному місці, на автостанції, і люди хочуть швидко поїсти і бачити страви, як у супермаркеті. Мені самій подобається лінія роздачі з готовими стравами і це сподобалося людям. Це натуральні та свіжі продукти, неважливо, солодощі це, випічка чи м’ясо. Фарш ми робимо самі, як і торти. Я думаю, люди це відчувають», – зазначає підприємиця.
Людмилі Ільчук подобається справа, якою вона займається, подобається готувати, громадське харчування – її стихія. Вона самотужки запроваджує нові страви для меню, вдосконалює їх тощо.
«Свого часу бар своє віджив і була така складна ситуація, що потрібно було щось змінювати. Ми спробували себе у магазині, але магазин – це трішки не моє. З усього, що ми робили, ми брали досвід. З бару я отримала великий досвід, який неможливо набути за один рік, багато досвіду лишилося з магазину. Увесь цей досвід привів до того, що я роблю зараз. Щодо капіталу, були часи, коли його не вистачало і ми залучали кошти родичів. Потрібне терпіння. Складні часи треба пережити і вірити, і помаленьку працювати, найголовніше – не кидати те, що почав. Тоді все буде гаразд. А труднощі бувають завжди», – зауважує Людмила Ільчук.
Чому команда – найголовніше
Найбільші труднощі, з її слів – це співпраця з людьми та підбір працівників.
«З часом знаходиш людей, які хочуть працювати, віддають себе роботі. Ми знайшли таких людей, зібрали їх у наш колектив і я дуже задоволена працівниками, разом з якими працюю. Це – наша віддача, кожен є частинкою механізму та виконує своє завдання. Потрібно знати, яку роботу має виконувати людина і потрібно дотримуватися того, що хочеш від людей. Коли людина приходить на роботу, вже після першої розмови можна багато чого сказати про неї. Але найголовніше, щоб вона хотіла працювати і мала хороші людські якості, була неконфліктною та спокійною. Постачальники у нас залишилися постійними з часів роботи магазину. Найголовніше навіть не вони, а працівники і товар, який ми привозимо, він повинен бути якісним», – розповідає власниця ресторації швидкого харчування.
Вона наголошує, що усе, чого вдалося досягти, – спільна заслуга колективу.
«Я дуже задоволена колективом, який ми зібрали за два з половиною роки, тому що ми працюємо з ними разом і усе, чого вдалося досягти – наша спільна заслуга. Але я зібрала таких людей, які хочуть заробити, можуть працювати і дуже стараються. Не буває такого, щоб вони не прийшли, коли потрібно. На них завжди можна покластися, а вони можуть покластися на мене», – говорить підприємиця.
На продаж як для себе
На її думку, варто ставитися до клієнтів, як до себе і вони це відчуватимуть.
«У нашій справі лише одне бажання – ми хочемо, щоб було побільше клієнтів. Також є особливості роботи з продуктами – ми ніколи не продаємо несвіжої чи зіпсованої їжі, такий товар ми списуємо. Потрібно працювати добросовісно для того, щоб не втратити клієнтів. Треба ставитися до клієнтів так, як до себе», – розповідає Людмила Ільчук.
У закладі стараються, аби він став ідеальним для клієнта, щоб відвідувачу було комфортно, зручно, щоб він відчував, що потрібний.
«Відвідувачі часто підходять до мене і дякують за наш персонал, за продавців, які чуйно ставляться до клієнтів. Я це чую щодня і мені дуже приємно. Для кожної людини важливе нормальне ставлення – не як робот і без пафосу», – зазначає підприємиця.
Розпочинати з малого та не поспішати: поради щодо відкриття справи
На думку підприємиці, все встигнути можна тоді, коли не поспішаєш – пріоритети тоді самі розставляться. Лише здається, що це парадокс.
«Можу дати пораду про те, що все треба починати з малого. Якщо розпочнеш з малого, тоді можна зробити більше. Коли себе спробуєш в чомусь маленькому, працюючи спочатку один, а потім з кимось, перевіривши, чи тобі довіряють люди, згодом зможеш досягти більшого. Якщо ти у своїй сфері, робиш те, що любиш, тобі вдасться. Треба просто робити і любити свою справу, не боятися пробувати», – наголошує вона.
Підприємиця стверджує, що для того, щоб заробити, треба дуже багато вкласти себе, вкладати багато років.
«Якщо хотіти цим займатися, треба розуміти, що ти декілька років можеш не заробляти, а тільки вкладати, і не можеш бути впевненим, чи колись заробиш. Треба не боятися йти і реалізовувати себе. Я думаю, що в Україні реально заробити достатньо для того, щоб не їхати на заробітки. Звісно, у кожного свої межі достатку, але я думаю, що це реально. У мене немає бажання кудись виїздити», – говорить вона.
Заслужена відзнака та погляд у майбутнє
За значний внесок у розвиток громади та сприяння у зайнятості населення Людмила Ільчук отримала цьогоріч відзнаку «Жінка-підприємець року» від керівництва Ківерцівської ОТГ. Вона зізнається, що ця нагорода стала для неї несподіванкою.
За останні два роки заклад стрімко пішов вгору, розвинувся, оскільки, як визнають працівники, тут правильно організоване керівництво, вдало підібране місце для роботи кафе. Зі слів власниці кафе, недопрацювання, які є, завжди виправляють.
«Конкурентів з такою ж концепцією, як у нас, у Ківерцях немає. Ми стараємося робити те, що не робить ніхто. Я – за те, щоб люди пробували себе у різному, а не просто списували одне в одного», – зазначає підприємиця.
Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА
Павло ПЕРЕВЕДЕНЕЦЬ
Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com
Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас
Матеріал підготовлено в рамках реалізації грантового конкурсу від ГО «Інтерньюз-Україна» за фінансової підтримки Швеції та Internews (проект Audience understanding and digital support). Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору автора.
Скільки заплатила за піар і галіму рекламу
Даже Цікава та Важлива і Актуальна Стаття ! Вельми Вдячний За Мотивацію і Натхнення !