19:11, 04 Травня 2018

Біологам вдалося «вимкнути» страх у мозку мишей

Дослідники зі Стенфорда описали механізм, який відповідає за реакцію на небезпеку у мишей, і змогли «відключити» у гризунів прояви страху при загрозі. У перспективі результати роботи можна буде використовувати в терапії фобій і посттравматичного стресового розладу.

Дослідження опублікували в журналі “Nature”, – пише “Громадське”.

Вчені провели експеримент з лабораторними мишами: гризунам показували екран з темним колом, що поступово розширюэться, імітуючи у такий спосіб наближення хижого птаха. Водночас спостерігаючи за активністю певних зон мозку тварин та відстежуючи рівень білка з-Fos, що пов’язаний зі стресовими реакціями.

Дослідники виявили: при наближенні «птаха» в мозку активізувалася одна зі структур таламуса – vMT. Ця зона відповідає за передачу інформації від органів чуття до відповідних областей кори великих півкуль.

З’ясувалося, що vMT збирає інформацію з різних зон мозку і передає наступний сигнал за двома основними напрямками: до мигдалеподібного тіла (амігдали) і медіальної префронтальної кори. Попередні роботи пов’язують амігдалу зі страхом і реакцією на загрозу, а медіальну префронтальну кору – з плануванням діяльності.

Потім біологи по черзі стимулювали зони мозку тварин, що передають сигнали амигдали та медіальної префронтальної кори. У першому випадку миші частіше лякалися побачивши «хижака», у другому – демонстрували агресію.

Оскільки базові механізми реакції на загрозу у людей і мишей схожі, вчені вважають, що результати їх експерименту в перспективі можна буде використовувати в терапії тривожних розладів, фобій і посттравматичного стресового розладу. Біологи припускають, що стимулювати потрібні зони мозку можна за допомогою неінвазивних методів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: