16:06, 17 Липня 2019

Біля Луцька розпочалися роботи із засипання мулових карт на полях фільтрації

У Луцьку відбулося чергове засідання тимчасової міжвідомчої комісії з подолання негативної екологічної ситуації у місті.

Про це повідомили на сторінці Луцькради у “Фейсбук”.

Начальник відділу екології Оксана Тарабанюк поінформувала учасників заходу про ситуацію у місті із поширенням смороду протягом 15-16 липня 2019 року.

Зазначають що, у ці дні до групи оперативного реагування 15-80 надійшло 99 скарг громадян на неприємний запах чи сморід, джерелом якого є поля фільтрації. Звернення традиційно надходили з району вулиці Львівської, ЛПЗ та при сприятливому напрямку вітру досягали центру та Завокзального району. На полях фільтрації на вулиці Львівській розпочато роботи із засипання ґрунтом мулових карт, а на міських каналізаційно-насосних станціях протягом доби злив сторонніх рідин не зафіксували, обладнання працює у штатному режимі.

Керівник “Групи швидкого реагування” департаменту муніципальної варти Юлія Гоголь додала, що нових фактів порушень Правил благоустрою міста щодо зливу забруднених рідин на грунт, у зливову каналізацію чи загальноміські каналізаційні колектори не виявили.

Начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук зауважив, що зафіксували 3 випадки звернень громадян міста зі скаргами на погіршення здоров’я, яке вони пов’язують із виникненням та поширенням смороду від полів фільтрації.

Голова Боратинської ОТГ Сергій Яручик висловив підтримку дій міської ради та сприяння зі своєї сторони для вирішення питання припинення роботи заводу, що призвело до виникнення смороду та забруднення навколишнього середовища. За його словами, проблема смороду турбує однаково і мешканців Боратинської ОТГ, але виконавчі органи ОТГ не мають можливості проводити таку інтенсивну інформаційну та організаційну роботу, як у місті.

В травні 2019 року відбувалась зустріч мешканців села Городище з керівництвом та власниками ПрАТ “Гнідавський цукровий завод”. Вони досягнули домовленості, що заводом будуть вжиті заходи для припинення неприємних запахів від полів фільтрації. У Боратинській ОТГ, як і у місті Луцьку, працює робоча група.

“Запах має зникнути, якщо ні — призупинити діяльність заводу ”, — зазначив Сергій Яручик.

Заступник голови правління з питань сировини ПрАТ “Гнідавський цукровий завод” Олекандр Нікішин підтвердив, що джерелом смороду, який поширюється в районі вулиці Львівської, ЛПЗ та інших районах міста є неочищені рідини, що зливались на поля фільтрації, назвавши їх змивами мелясної барди з бункерів-накопичувачів, які встановлені на території заводу для тимчасового зберігання відходів виробництва.

У 2017 році проектанти не враховали особливості відходів біоетанольного виробництва. Якщо барда контактує з чимось (повітрям, грунтом), а на вулиці висока температура повітря — вона викликає неприємний запах. На сьогодні підприємство не має проблем із утилізацією відходів, адже розпочались жнива і відповідно до укладених договорів відходи направляються на переробку у підприємства “Злагода”, “Хавест-Агро”, “Вілія”, “Баїв-Україна”. За рік на виробництві утворюється 60 тис. тонн меляси. На підприємстві є ємкості-накопичувачі на 32 тисячі тонн відходів.

Представник заводу запевнив всіх учасників засідання, що до 25 липня всі відкриті карти на полях фільтрації, навіть ті, які сьогодні заповнені неочищеними рідинами і продукують і надалі неприємний запах, будуть засипані шаром чистого грунту висотою 30 см. Він вважає ці заходи достатніми для усунення смороду.

Також заслухали представників ФОП “Дмитрук”. Вони розповіли, що на підприємстві здійснюється виробництво ковбасної продукції з напівфабрикатів (розроблених туш тварин). Забою тварин на підприємстві не здійснюють. За один день виготовляється до семи тонн продукції. Воду використовують лише для охолодження продукції. Ця вода потім скидається у міську централізовану мережу. 80-100 кубометрів води проходить через локальні очисні споруди підприємства перед скидом у централізовану мережу. Щомісяця проводиться лабораторний контроль стічних вод. Крім того, щодня відбувається замивка цехів миючими сертифікованими засобами.

Заступник директора з технічних питань ЛМПД ДП “Укрспирт” Петро Денисевич повідомив, що з 8 липня 2019 року завод не працює. У виробництві використовується не мелясна, а зернова барда. До 2017 року утворювалась нативна барда, яку роздавали по сільгосппідприємствах. На сьогодні вологий концентрат віджимається і проводиться його осушування з подальшою передачею ТзОВ “Агрофонд”. Фугат (звільнена вода) скидається у централізовану каналізаційну мережу міста. Перевищень гранично допустимих скидів не зафіксовано. Щодня утворюється сім тонн відходів, які передаються сільгосппідприємству у село Сенкевичівка Горохівського району.

Про специфіку роботи підприємства “Кріогенсервіс” присутніх поінформувала Катерина Жук, керівник Луцького підрозділу. За її словами, підприємство має у власності земельну ділянку на території Гіркополонківської сільської ради площею 1 га. Планують провадити діяльність по наповненню кисневих балонів та балонів з вуглекислотою. Вона запевнила, що при проектуванні будуть враховані зауваження громадськості під час громадських слухань.

Також заслухали питання та пропозиції громадських активістів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: