17:06, 22 Вересня 2022

Берлін і надалі постачатиме Україні зброю попри путінські заяви

Нові «ініціативи» путіна мають результатом ще більшу підтримку України з боку Європи, в тому числі й за допомогою постачання військової техніки.

Про це заявила міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт під час спільної прес-конференції в Берліні з французьким колегою Себастьяном Лекорню, передає кореспондент «Укрінформу» .

«Наша відповідь є дуже послідовною і, найголовніше, рішучою і спільною: не буде жодних відхилень, ми будемо продовжувати підтримувати Україну в її мужній боротьбі й надалі», – заявила німецька міністр.

Вона зазначила, що завдяки «кільцевому обміну» з низкою держав Україна може швидко отримати танки, які відразу можуть бути використані в бою. Політик також нагадала про збільшення поставок самою Німеччиною САУ Panzerhaubitze 2000 та РСЗВ, наступні поставки систем ППО – того, чого Україна потребує найбільше: захисту з повітря та артилерії.

Ламбрехт відзначила «дуже великі успіхи» ЗСУ протягом останніх днів і тижнів, у тому числі завдяки допомозі Німеччини та Франції, а також те, якою «відчайдушною» була реакція на це москви, яка оголосила часткову мобілізацію та фейкові «референдуми».

«Для нас ці референдуми не матимуть жодного значення, це – територія України й такою залишатиметься», – заявила глава Бундесверу.

Міністр наголосила, що метою союзників є допомога Україні, в тому числі військовою технікою, також в довгостроковій перспективі.

«Добре, що ми посилаємо чіткий сигнал: ця путінська реакція на успіхи України лише підбурює нас продовжувати підтримувати Україну», – підкреслила глава МО Німеччини.

«Добре навчені та добре озброєні ЗСУ є кращою гарантією безпеки для України, але також і для нас», – заявила Ламбрехт, згадавши у цьому контексті проекти з підготовки українських солдатів, у яких залучені обидві держави.

Глави оборонних відомств також обговорили двосторонні проекти співпраці, зокрема, стосовно німецько-французької бригади, а також місій у Африці.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: