08:15, 09 Травня 2022

Банки, ЗМІ та виробники зброї: США оприлюднили оновлений список санкцій проти рф

Міністерство фінансів США оприлюднило список юридичних і фізичних осіб з росії, проти яких американський уряд у неділю запровадив нові санкції.

Про це повідомляється на сайті відомства, передає «Укрінформ».

«Офіс контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) запровадив санкції проти фізичних і юридичних осіб, які відіграють важливу роль у спроможності росії вести війну проти України. Сюди входять члени правління двох найважливіших російських банків, російського державного банку та 10 його дочірніх компаній, виробника зброї, що підтримується державою, а також трьох державних телеканалів», – зазначається у повідомленні.

У відомстві зауважили, що після того, як 24 лютого OFAC запровадив санкції проти керівників найбільшого у рф «Сбербанку росії», до списку додаються ще вісім прізвищ – чинних і колишніх членів правління. Крім того, запроваджуються санкції проти 27 членів ради директорів «Газпромбанку» – третього за величиною банку росії.

У списку обмежень також опинився «Московський промисловий банк», який має державну форму власності та активно долучений до фінансової діяльності рф, і десять його дочірніх компаній. Серед них – ТОВ «Агропромисловий комплекс «Воронезький», ТОВ «Аннинський елеватор», ТОВ «Аудконсалт», ТОВ «Белінвестстрой», ТОВ «Дві столиці», ТОВ «Контракт», ТОВ «Ладога», НКО «Фонд «Хімічне роззброєння та конверсія», ТОВ «Азовська зернова компанія», ТОВ «Експлуатаційна компанія «Центр».

Окремі санкції запроваджені проти компанії «Промтехнологія», яка виробляє гвинтівки під торговою маркою ORSIS й інше озброєння та постачає свою продукцію військовим і спецслужбам росії. «Промтехнологія» давно асоціюється з російським урядом, зауважили в Мінфіні США.

Повідомляється також про введення санкцій проти трьох найбільших російських телеканалів – «Першого каналу», «росія – 1» та НТВ, які поширювали дезінформацію та діяли в інтересах уряду рф.

Мінфін США також вжив додаткових заходів, щоби «перекрити доступ росії до певних ключових послуг американських компаній, які російські еліти та компанії використовують для нагромадження багатства, отримання доходів для військової машини путіна та ухилення від санкцій».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: