16:27, 22 Липня 2021

Байден заявив, що «Nord Stream 2» готовий на 99 %, можливості зупинити його немає

Президент США Джо Байден заявив, що будівництво газопроводу “Північний потік-2” вже готове на 99 %, і що нині немає можливості зупинити його завершення.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє CNN.

«Північний потік-2» завершено вже на 99 %. Ідея про те, що можна було щось сказати або зробити, щоб зупинити його, була неможлива», – заявив глава Білого дому.

При цьому Байден зазначив, що Німеччина відповість Росії, якщо Москва навмисно завдасть шкоди Україні або іншим країнам, використовуючи “Північний потік-2”.

«Як ви знаєте, у мене були дуже, дуже плідні дискусії з (канцлером Німеччини– ред.) Ангелою Меркель, і вона працює з урядом Німеччини з приводу зобов’язання, яке передбачає, що, якщо Росія насправді докладе зусиль, щоб навмисно завдати шкоди Україні або іншим країнам, вони дадуть (Москві – ред.) відповідь»,– додав Байден.

В американських ЗМІ з’явилася інформація про досягнення між адміністрацією Джо Байдена та урядом Ангели Меркель угоди щодо Nord Stream 2, яка дозволяє добудову газопроводу в обмін на гарантії безпеки Європи.

Заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд заявила, що за новою угодою між Вашингтоном і Берліном Німеччина бере на себе зобов’язання ініціювати санкції проти Росії в разі нової агресії проти України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: