08:43, 23 Червня 2022

Байден пропонує Конгресу скасувати податки на продажі пального до вересня

Президент США Джо Байден звернувся із закликом до Конгресу США щодо введення «податкових канікул» на торгівлю пальним у країні до кінця вересня, щоби зменшити навантаження на споживачів, які потерпають від стрибків цін на АЗС.

Про це він заявив у середу, під час звернення до американців з Білого дому, передає власний кореспондент «Укрінформ».

«Призупинивши 18-центовий податок на бензин – федеральний податок на бензин – впродовж наступних 90 днів ми можемо знизити ціни на пальне й трохи полегшити навантаження на звичайні сім’ї», – зауважив президент США.

Він також визнав, що такі «податкові канікули» не розв’яжуть повністю проблему, і уряд продовжить працювати над тим, щоби створити умови для кардинальної й довгострокової стабілізації цін на пальне

У цьому зв’язку, міністр енергетики США Дженніфер Гренхолм у середу виступила на прес-брифінгу в Білому домі, де зауважила, що стрімке зростання цін на пальне обумовлене здебільшого двома головними чинниками.

По-перше, за її словами, це війна путіна в Україні та реакція Заходу на його дії, що потягнуло за собою обмеження поставок нафти й газу з росії. По-друге, поставки енергоносіїв зазнали суттєвих збоїв ще раніше, через COVID-19.

Міністр енергетики США також підтвердила, що в четвер збирається зустрітися з керівниками «найбільших виробників» пального, щоби обговорити можливі шляхи виходу із ситуації.

Санкції США та країн Заходу проти росії, яка є крупним світовим експортером нафти у світі, призвели до дефіциту пального та підвищення цін на АЗС практично на всіх континентах. Тим не менше, демократичні країни зберігають єдність щодо тиску на росію через її неспровоковану агресію проти України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: