16:57, 20 Лютого 2024

Австралія вперше з часів Другої світової вдвічі збільшить надводний бойовий флот

Австралія вперше з часів Другої світової війни удвічі збільшить надводний бойовий флот і витратить на це 11,1 мільярда австралійських доларів (приблизно $7,25 мільярда) упродовж 10 років.

Про це повідомляє “DW“, передає “Укрінформ”.

Згідно з планом, Австралія збільшить свій нинішній флот боєздатних бойових кораблів з 11 до 26, додасть 25 малих військових кораблів, які братимуть участь в операціях з безпеки на морі.

“Це найбільший флот, який ми матимемо з часів Другої світової війни”, — сказав міністр оборони Річард Марлз.

Серед того, що з’явиться в арсеналі Австралії, — шість фрегатів класу “Хантер”, 11 фрегатів загального призначення, три есмінці протиповітряної оборони і шість надсучасних надводних кораблів, які не потребують екіпажу.

До середини 2030-х років Австралія планує збільшити свої оборонні витрати до 2,4 % ВВП порівняно з поточними очікуваннями в 2,1 %. Деякі з кораблів будуть побудовані в південному місті Аделаїда, що забезпечить понад 3 000 робочих місць, але інші — за американськими проєктами. Ще один проєкт наразі не визначений.

Австралія вже багато років прагне нарощувати свої військово-морські оборонні можливості у відповідь на масоване нарощування вогневої потужності конкурентами — Китаєм і росією.

Як повідомляв “Укрінформ”, Філіппіни розмістили військовий корабель поблизу берегів острова Палаван для «захисту своїх морських інтересів».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: