17:05, 23 Вересня 2023

Австралія підтримує обмеження права вето росії та вимагає реформи Радбезу ООН

Австралія підтримала вимогу Президента України Володимира Зеленського позбавити росію права вето в Раді безпеки ООН і закликала до подальших реформ органу.

Про це заявила глава МЗС Австралії Пенні Вонг у своїй промові на Генеральній асамблеї ООН, передає «Укрінформ» з посиланням на «Bloomberg».

«Ми повинні вимагати більшого від постійних членів, включаючи обмеження на використання права вето. росія щодня насміхається над ООН, продовжуючи своє незаконне та аморальне вторгнення в Україну», — заявила вона.

Вонг запропонувала забезпечити більше постійних і непостійних представництв для Африки, Латинської Америки та Азії, включаючи постійні місця для Індії та Японії. За її словами, Австралія претендує на місце в Раді безпеки на 2029-2030 роки.

Вонг наголосила, що напруженість у Південно-Китайському морі і подальша розробка Північною Кореєю ядерної зброї ядерної зброї КНДР є серед проблем, які викликають «найбільш конфронтаційні обставини за десятиліття» і вимагають більшої відданості запобіганню конфліктам.

«Коротко кажучи, військова міць розширюється, але заходи щодо стримування військового конфлікту — ні, і існує небагато конкретних механізмів для його запобігання», — сказала вона.

Як повідомлялося, у середу Президент Зеленський заявив членам Ради безпеки ООН, що здатність Москви накладати вето на ініціативи не дала органу можливості адекватно реагувати на вторгнення росії в Україну. Рада безпеки складається з 15 членів, п’ять з яких є постійними і мають право вето: Китай, росія, Франція, Велика Британія та США.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: