19:28, 30 Березня 2023

Антикорсуд визнав Констанкевич винною у недостовірному декларуванні, нардепка подає апеляцію

Антикорсуд визнав винною нардепку Ірину Констанкевич у справі щодо недостовірного декларування. Нардепка повідомила, що буде подавати в апеляцію. 

Про це йдеться на сторінці “Transparency International Ukraine” у “Фейсбук”.

Суд призначив народній депутатці від групи “За майбутнє” Констанкевич покарання у вигляді штрафу у 44200 гривень та позбавив права обіймати певні посади і займатися діяльністю, пов’язаною із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування протягом одного року.

Коротко про справу:

Ірина Констанкевич не внесла до своєї декларації за 2020 рік відомості про оренду квартири у центрі Києва вартістю близько 2,5 мільйона гривень.

Прокурор просив суд призначити покарання у вигляді штрафу в 59500 гривень з позбавленням права обіймати певні посади та займатися діяльністю пов’язаною із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування строком на 1 рік;

стягнути витрати на залучення експерта та проведення експертизи розміром 12500 гривень.

Натомість Констанкевич заявила, що орендованою квартирою вона користувалася менше, ніж 183 дні за рік, та не користувалась взагалі станом на 31 грудня 2020 року. А тому квартиру і не мала декларувати.

“Товариство, сьогодні ВАКС ухвалив рішення щодо мене. І визнав винною у недекларуванні орендованої квартири, яку я і не повинна була декларувати. Усі аргументи ми наводили у суді. На жаль, не почули… Це рішення суду є свідченням подвійних стандартів. Ця квартира мені не належить, що підтверджено усіма матеріалами справи. Мої дії не спричинили державі і суспільству жодних збитків. Я не збагатилася ні на копійку. Зауважу, що вирок набуває законної сили після затвердження його апеляційною інстанцію. З рішенням суду ми категорично не згідні. І подаємо в апеляцію”, — написала на своїй сторінці у “Фейсбук” Ірина Констанкевич.

Матеріали надійшли до ВАКС у січні цього року. Справу розглядали протягом трьох місяців.

Нагадаємо, що зараз електронне декларування чиновників усе ще необов’язкове — такі зміни внесли через воєнний стан.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: