21:55, 23 листопада 2023

Алгоритм дій на випадок блекаутів: у Володимирі провели командно-штабне навчання

З початком опалювального сезону енергетична інфраструктура та об’єкти життєзабезпечення держави знову стали першочерговими цілями для російських атак. Відтак і населення, і влада повинні бути готовими до можливих перебоїв у роботі об’єктів критичної інфраструктури, зокрема під час відключення енергопостачання. Задля чергової перевірки готовності органів управління, сил та засобів спеціалізованих служб, об’єктів критичної інфраструктури до дій при виникненні блекауту, 22 листопада у Володимирі провели командно-штабне навчання.

Про це повідомляють на сайті міста.

Розпочалось навчання із засідання оперативного штабу з ліквідації наслідків можливої надзвичайної ситуації, який очолив міський голова Ігор Пальонка. До складу штабу увійшли керівники комунальних підприємств, філії ПрАТ “Волиньобленерго”, відділення АТ “Волиньгаз”, закладів охорони здоров’я, начальники профільних управлінь і відділів міськвиконкому, а також представники районного управління ДСНС, СБУ та відділу поліції.

Ігор Пальонка зауважив, що, зважаючи на активізацію ворожих атак безпілотними літальними апаратами, необхідно готуватися до найгіршого розвитку подій, коли можуть бути знищені об’єкти критичної інфраструктури та знеструмлене усе місто.

За змодельованим на навчанні сценарієм, який озвучив начальник відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної і мобілізаційної роботи. цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Володимир Атаманчук, оперативний штаб зібрався одразу після ворожого обстрілу об’єктів енергопостачання, який призвів до припинення світло-, водо-, газо-, теплопостачання.

Перед початком практичної частини керівники екстрених служб доповіли про готовність до роботи в умовах можливого блекауту. Присутні також заслухали інформацію про функціонування в умовах повного знеструмлення пунктів незламності, пунктів обігріву, закладів охорони здоров’я, громадського транспорту, забезпечення мобільним зв’язком, підтримання безпеки дорожнього руху та правопорядку у громаді. Керівники також доповіли про кількість наявних запасів палива та на який час його вистачить для безперебійної роботи генераторів.

Далі учасники навчання оглянули кілька пунктів незламності, які обладнали за кошти бюджету громади, зокрема мобільний, який діє на базі районного управління ДСНС. Як розповів начальник 7 ДПРЧ 3 ДПРЗ Олександр Богацький, тут є можливість розміститись трьом десяткам осіб. Пункт незламності обладнали генератором, тепловою гарматою, старлінком, розетками, є тут запаси їжі, води, медикаментів, а також місця для відпочинку.

Резервні джерела живлення, зарядки для гаджетів, інтернет-зв’язок, а також можливість випити гарячого чаю є і в пункті незламності на Сагайдачного, 12 та в укритті ліцею № 3, яке у разі необхідності стає прихистком не лише для учнів, а і для жителів навколишніх будинків.

Опісля, за сценарієм, відпрацювали ситуацію повного блекауту на найбільшій котельні міста, що на вулиці Старицького. Об’єкт повністю знеструмили, після чого запустили в дію генератор. Учасники навчання переконались, що альтернативне джерело енергії забезпечить безперебійну роботу котельні і жителі не відчують дискомфорту.

Таку ж ситуацію змоделювали і на водоканалі, де також у разі відсутності світла усе обладнання, яке забезпечує водопостачання та водовідведення, працюватиме на потужних генераторах. Принагідно оглянули і попередньо закуплені резервуари для питної води.

Під час підбиття підсумків, яке відбулось на засіданні оперативного штабу у Володимирській міській раді, перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук високо оцінив роботу усіх служб, які спрацювали на належному рівні. Міський голова Ігор Пальонка подякував усім учасникам навчання, за результатами якого створено план дій для кожної служби, котрі надалі відпрацьовуватимуть даний алгоритм у різних умовах та різний час доби.

“Закликаю керівників присутніх тут служб мобілізувати усі сили та налаштувати роботу своїх колективів так, щоб у разі виникнення будь-якої ситуації ми максимально швидко зібрались та узялись до виконання відпрацьованого алгоритму дій. Звісно, усі ми сподіваємося, що зима у нашій громаді мине без надзвичайних ситуацій, проте у теперішніх реаліях, на жаль, маємо бути готовими до різних сценаріїв. Основне, про що маємо подбати – це забезпечення населення теплопостачанням, водою, можливістю зарядити телефони та отримати зв’язок. Вірю, що ті ресурси, які ми вклали у заходи з підготовки до зими та надзвичайних ситуацій, зокрема придбання генераторів, виправдані, і ми зможемо належним чином подбати про життєзабезпечення громади у складний час”, – зазначив міський голова Ігор Пальонка, підсумовуючи командно-штабне навчання.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: