15:08, 10 Грудня 2022

700-річчю Рожища присвятили всеукраїнську наукову конференцію

«Минуле і сучасне Волині та Полісся: місто Рожище в історії України та Волині» – так називався історико-краєзнавчий форум, приурочений першій писемній згадці про місто. Участь у ньому взяли голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, обранці волинської громади та народний депутат України Вячеслав Рубльов.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

«700 років – це великий проміжок часу, за який у нашому містечку відбулися масштабні зміни. Орієнтуючись на сучасні реалії, ми вирішили відзначити цю дату в науковому й історичному середовищі, глибше вивчити і дізнатись історію нашої малої батьківщини», – зазначив голова Рожищенської громади В’ячеслав Поліщук.

Один із організаторів конференції – історик, краєзнавець, кандидат історичних наук, професор Геннадій Бондаренко закликав присутніх вивчати історію рідного краю, адже ці знання допомагають будувати майбутнє. Учасники працювали у 4 секціях – «Археологія, історія, сучасність», «Культура освіта і спорт», «Населення, населені пункти та історичні постаті краю» та «Загальні питання краєзнавства і волинезнавства».

Голова Волиньради і корінний рожищанин Григорій Недопад каже: зорганізувати таку конференцію – величезна робота і те, що напрацювали та віднайшли учасники наукового зібрання варте на публічну увагу.

«Історія Рожища – це історія величного містечка, яке активно розвивалось впродовж усього часу свого існування та мало неабиякий вплив на весь регіон. Воно мало магдебурзьке право та було центром  багатьох подій. Вважаю, що наші діти неодмінно повинні знати історію своїх міст та сіл», – переконаний очільник обласної ради.

За матеріалами конференції підготували ілюстрований збірник, до якого увійшли праці більш як 50 науковців. Дослідження стосуються різноманітних історичних віх цього краю, поселень княжої доби, історії католицької та лютеранської парафій, діяльності ОУН та репресій проти місцевих патріотів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: