12:36, 17 Серпня 2021

70 тисяч доларів та фіктивний шлюб: у Києві викрили схему з продажу дітей іноземцям

Правоохоронці задокументували незаконну торгівлю новонародженими у столиці – за інформацією слідства, щоб отримати дитину, замовник мав сплатити 70 тисяч доларів.

Про це у «Фейсбуці» поінформував голова Нацполіції (НПУ) Ігор Клименко, передає «Укрінформ».

Він уточнив, що цей факт незаконної торгівлі новонародженими, замаскованої під сурогатне материнство, оперативники Департамент міграційної поліції і слідчі документували більше двох років.

“Організатор – керівник клініки, якому знаходили клієнтів іноземці. Для того, щоб отримати дитину, «замовник» мусив оплатити близько 70 тисяч доларів та укласти фіктивний шлюб з українкою. А вже потім псевдо подружжя замовляли послугу сурогатного материнства”, – написав голова НПУ.

За словами Клименка, надалі від дітей «матері» відмовлялися і батьки вивозили їх в одну із республік Східної Азії.

“Нам вдалося в процесі документування вилучити трьох новонароджених та передати їх соцслужбам. Але ще щонайменше 13 діток були продані та вивезені з України”, – поінформував Клименко.

Він висловив переконання, що на жаль, це не остання така група, бо, на його думку, українське законодавство занадто лояльне в цьому питанні.

Клименко уточнив, що між сурогатним материнством та торгівлею дітьми – дуже тонка межа.

“Ми її бачимо і показуємо всім. Однак нам дуже потрібна допомога законотворців. Без посиленого нормативного врегулювання цього питання нам не вдасться повністю припинити процес продажу українських дітей за кордон”, – поінформував Клименко.

Як повідомлялося, 27 липня у СБУ поінформували, що Служба безпеки України у Харківській області викрила міжрегіональну групу зловмисників на чолі зі столичними репродуктологами, які налагодили схему «постачання» іноземцям немовлят начебто у межах програми сурогатного материнства. «Дитина під ключ» коштувала 60 тисяч доларів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: