21:45, 12 листопада 2021

2022 рік оголосили на Волині роком дитини

Таке рішення ухвалили на попередньому засіданні координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Та, як зазначила депутатка обласної ради, очільниця депутатської групи «Рівні можливості» Оксана Філіпчук, ще у цьому році громадам належить провести підготовчу роботу.

“Це рішення передбачає ряд завдань та напрямків нашої спільної роботи та соціальних ініціатив. Але вже сьогодні потрібно вирішувати окремі проблемищодо захисту прав дітей, які гостро постали в громадах”, – зауважила вона.

На що звернути особливу увагу, розповіла депутатка Луцької районної ради Ольга Максимяк. Найперше вона наголосила на потребі прийняття регіональної і місцевих програм “2022 рік – рік дитини на Волині”.

“Ми розуміємо, що працювати доводиться у складних економічних умовах, але  пропонуємо комплексно і системно підійти до розв’язання тих проблемних питань, які зрештою будуть акумульовані у план заходів програми”, – зазначила депутатка.

Вона акцентувала увагу на забезпеченні соціальної доступності дітей та жінок до інфраструктурних об’єктів та формування безперешкодного життєвого середовища у публічному просторі. “Ми просимо подбати про облаштування кімнат для малюків та батьків, а також дитячих куточків у громадських закладах. Складається таке враження, що магазини, кав`ярні, соціальні установи, не раді бачити батьків з візочками. Це ж стосується й інвалідів-візочників”, – наголосила вона.

Розвиток спортивної інфраструктури громад та популяризація здорового способу життя – ще один аспект на якому зосередили увагу учасників коордради.

“Встановлення дитячих та спортивних майданчиків, у тому числі з інклюзивними елементами, де вони все ще відсутні. Організація спортивних заходів на місцевому рівні далеко не завжди потребує колосальних фінансових затрат”, – зауважила Ольга Максимяк.

Координаторки також просять очільників громад не ігнорувати проблему сімейного насильства: “У громадах фактично немає психологів, які б могли надавати первинну консультаційну допомогу потерпілим від домашнього насильства дітям. А лише з початку року на Волині зареєстровано понад 9 тисяч заяв та повідомлень про такі правопорушення “.

Також вони ініціюють розробку різних проектів, спрямованих на підтримку певних соціальних категорій: дітей загиблих Героїв та учасників АТО/ООС, діток з інвалідністю, багатодітних, тих, які виховуються у неповних сім’ях.

Одне з головних завдань “Року дитини на Волині” – це впровадження заходів та кроків, які б сприяли зміцненню інституту сім’ї та формування відповідального батьківства, переконані ініціаторки проекту.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: