11:33, 28 Лютого 2020

Зустріч франкофонів та франкофілів: у Лесиному виші відбувся науково-практичний семінар

В СНУ імені Лесі Українки відбувся ІІ науково-практичний семінар «Романські мови: досвід, проблеми та перспективи».

Про це повідомляє голова оргкомітету, доктор філологічних наук, доцент, професор, завідувач кафедри романських мов та інтерлінгвістики СНУ імені Лесі Українки Станіслав Ольга Вадимівна.

Загалом, перший семінар провели в березні минулого року. До слова, 2019 рік був проголошений роком французької мови в Україні. Це був рік мови, яку вивчає 120 млн. людей, яка є 3 за використанням у бізнес-спільноті, 4 в Інтернеті, 5 серед найуживаніших мов у світі, однією з 6 мов ООН. Французька мова є офіційною мовою у 29 країнах. А ще – це мова, однієї з спільнот «Франкофонія» (міжнародна організація співробітництва франкомовних країн світу), яка існує з 1970 року. До речі, в цьому році – п’ятдесятиріччя з дня створення. Мета Франкофонії – популяризація франкомовної культури та загальнолюдських цінностей, її концепція – «жити разом у солідарності, поділяючи цінності одне одного та культурне різноманіття».

​Кафедра романських не залишилася осторонь цих великих подій й активно долучилася до Фестивалю Франкофонії та відзначення французької мови. Колеги кафедри ініціювали проведення семінару, який би об’єднав усіх викладачів французької мови Волинської області(франкофонві), а також усіх тих, хто сповнений великої любові до французької мови і культури (франкофілів).

Мета і цілі семінару:

особисте знайомство з вчителями французької, іспанської мов Волинської області,

– налагодження тісної співпраці між викладачами університету, вчителями середніх шкіл та інших освітніх закладів, які викладають французьку та іспанську мови;

– визначення кола основних проблемних питань у професійній сфері та спільні пошуки їх можливих вирішень;

– обмін професійним досвідом (ефективними методиками викладання, підвищення кваліфікації, організація стажувань за кордоном тощо);

– мотивація не лише учнів / студентів, але й вчителя та викладача.

У цьому році, окрім колег з Волинської області учасниками семінару стали провідні фахівці, представники Рівненської області.

Ще на І семінарі ми окреслили його статус, формат  як регіональний, сподіваючись, що в майбутньому  нас підтримають вчителі, викладачі сусідніх областей (Рівненської, Львівської, Тернопільської, Житомирської), Французькі Альянси м. Львова, м. Рівного, а також представники французького посольства.

Тематика доповідей:

Чумак Надія Петрівна, директорка «Alliancefrançaise» (м. Рівне), доцент кафедри суспільно-гуманітарної освіти, методист кабінету суспільно-гуманітарних предметів Рівненського інституту післядипломної педагогічної освіти розповіла про співпрацю закладів освіти з Посольством Франції в Україні та з мережею Альянс Франсез: програми, гранти, платформи. До слова, вона є автором шести та співавтором п’яти підручників із французької мови для загальноосвітньої середньої школи.  Їй належить авторство електронного навчально-методичного комплекту з французької мови, який є результатом участі в спільному проекті Академії педагогічних наук України, Інституту передових педагогічних технологій та Міністерства освіти і науки України.

До слова, внесок у розвиток французької культури декретом Міністра культури Франції Надії Петрівні присвоїли звання кавалера ордена Академічної пальми Французької республіки.

Свою доповідь представила також Ураєва Ірина Григорівна, вчитель вищої категорії, вчитель-методист Луцької гімназії № 18, методист відділу гуманітарних дисциплін Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти. Ірина Григорівна – національний тьютор PROFLE, керує дистанційним навчанням вчителів на міжнародній цифровій платформі, навчає педагогів, які проходять курсову перепідготовку. Вона є автором підручників з французької мови, постійним учасником професійних конференцій та семінарів. Ірина Григорівна робить дуже багато для підтримки французької мови як спеціальності та вчителів французької мови на Волині. Вона неодноразово проходила фахове стажування у Франції, була стипендіатом програм Посольства Франції в Україні та Французького інституту в Україні з підвищення кваліфікації вчителів французької мови. На семінарі вона поділилася своїм досвідом застосування різних методик викладання французького видавництва «Hachette».

Не аби як зацікавила аудиторію інтерактивна презентація доповіді Жук Лілії Романівни, в якій вона представила можливості використання  сучасних електронних ресурсів на заняттях з французької мови. Лілія Романівна – вчитель вищої категорії Рівненської української гімназії, викладач в «Alliance française», призер конкурсу «Учитель року – 2019» у номінації «Французька мова». Лілія Романівнакреативна, цілеспрямована, впевнена особистість, вчитель, який використовує інноваційні, нестандартні форми навчання, постійно підвищує свою кваліфікацію. Вона брала участь у роботі Міжнародного семінару з питань проведення літніх мовних таборів та підготовки їх координаторів, пройшла тренінг на семінарі з підготовки екзаменаторів для сесій DELF DALF,учасник Семінару-практикуму «Мультимедійні технології навчання як інструмент формування в учнів мовленнєвих компетентностей з французької мови».

Арцишевська Олена Романівна, старший викладач кафедри романських мов та інтерлінгвістики, кандидат філософських наук, заступник відповідального секретаря приймальної комісії СНУ імені Лесі Українки поінформувала всіх присутніх про особливості вступної кампанії Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки у 2020 році.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: