13:48, 03 Серпня 2018

Зураб Аласанія розповів про те, чому в Україні неякісні медіа

Голова правління «UA: Суспільне мовлення» Зураб Аласанія розповів про ситуацію із медіа в Україні – без токсичного контенту падає рейтинг медіа.

Про це йшлося сьогодні, 3 серпня, під час гутірок на фестивалі «Бандерштат».

Зураб Аласанія наголосив, що майже всі медіа в Україні фінансуються олігархами, незалежні медіа можуть бути створені лише незалежними журналістами. У той час у всьому світі медіа фінансуються з реклами. В Україні ж ринок реклами незначний.

Основні цитати Зураба Аласанії про меді в Україні:

«Чотири роки тому все загострилося, бо додалася війна і постало питання ти патріот чи журналіст. Але так питання не повинне ставитися. Це маніпуляція – так вибирати не можна».

«Джинса у журналістському розумінні, це коли приносять чемонданчик і кажуть «Став рекламу, не став позначки, що то реклама і з грошима роби що хоч».

«Хоч і ненавидите дивитися всі ці катастрофи, але дивитеся, як зомбіки. Ми всі такі, після тих новин іде найважливіші месенджі, які володар хоче до вас донести, вас купують на емоції.

«Наші рейтинги на низькому рівні, після того, як ми позбавилися Поплавського (ред. – Михайло Поплавський), маніпулятивних шоу на зразок Шустера. Факти є, правильні програми є. Людям цікаво? Ні. Броколі корисний? Так. Люди люблять? Ні. От саме броколі ми робимо. Має з’явитися звичка до нього. Декілька років і все одно прийдете до того, що та кількість інформації, яка вас збиває з ніг кількістю, яку ви не можете обробити, ви починаєте вихлюпувати свої емоції, це вже дістало всіх, це нас бентежить і ми тоді обираємо людей, які обіцяють швидко вирішити проблеми».

«Між виборами політичної реклами як такої не може бути, вона є лише під час виборів, але всі канали роблять, але вона не вважається політичною, а «Суспільне» – ні. Прийде той час, коли за законом можна піаритися, і ми позначимо, що то є реклама. Глядач має знати, що це реклама. Але це не просто для нашої системи».

«Ми прибрали весь токсичний контент – це джинса, політична реклама, без позначки, доступ вільний влади, але тоді вийшло, що ми обрушили 70 % контенту. ми платимо всі податки, і ти завжди програєш на ринку, якщо ти платиш податки».

«Щоб робити якісний продукт потрібні гроші, і таке замкнуте коло. Робити контент, який дістане всюди».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: