12:52, 30 Квітня 2020

Зміни умов карантину у Луцьку: запрацюють ярмарки та тимчасові споруди

У місті дозволили роботу під час карантину сільськогосподарських ярмарків та торгових точок у тимчасових спорудах.

Про це йшлося під час дистанційного засідання сесії Луцької міськради 30 квітня.

Депутати ухвалили зміни до рішення від 16 березня «Про тимчасове зупинення роботи об’єктів загального користування, розташованих у м. Луцьку та населених пунктах Прилуцького старостинського округу, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19».

Зміни полягають в тому, що депутати зняли заборону роботи сільськогосподарських ярмарків, місця яких визначені розпорядчими документами міської ради.

Як пояснив радник Луцького міського голови Ігор Поліщук, на сільськогосподарських ярмарках продавці повинні будуть перебувати у засобах захисту, один продавець зможе обслуговувати одного покупця, відпуск продукції покупцям без маски буде заборонений, відстань між місцями торгівлі повинна становити три метри.

Депутат Юлія Дацюк наголосила, що рішення не означає, що з 1 травня зможуть запрацювати усі ринки у Луцьку, адже, з її слів, підприємці вже готові виходити на роботу.

Перелік адрес ярмарків затвердять члени виконкому.

Окрім того, вирішили дозволити роботу тимчасових споруд в яких здійснюється  не заборонена на період карантину підприємницька діяльність.

Водночас, до закінчення карантину надалі триватиме тимчасова зупинка роботи:

кінотеатрів, театрів, музеїв, галерей, бібліотек та інших культурних і розважальних закладів;

дитячих розважальних центрів та клубів, майданчиків, у тому числі спортивних та зоопарку;

фітнес-клубів, тренажерних залів, басейнів, спортивних майданчиків та стадіонів;

усіх закладів торгівлі, крім: продуктових, насіння і садивних матеріалів, пестицидами, агрохімікатами, побутової хімії, аптек, салонів та майстерень оптики,  а також  веломагазинів і  майстерень з ремонту велосипедів;

магазинів автозапчастин, техніки та засобів мобільного зв’язку;

торговельно-розважальних центрів, та нічних клубів;

ринків, ярмарків та інших місць масової торгівлі, крім сільськогосподарських ярмарків, місця яких визначені розпорядчими документами міської ради;

ресторанів, закладів громадського харчування (крім роботи з адресної доставки замовлень), барів, клубів, кафе, дискотек, пабів, в тому числі закладів харчування на автозаправних станціях і автомийках;

закладів побутового обслуговування, а саме салонів краси, саун та лазень, косметологічних кабінетів, кабінетів масажів, перукарень, тату салонів та інше, крім установ із забору аналізів та проведення лабораторних досліджень, ветеринарних клінік, а також пунктів виготовлення ключів, АЗС, СТО, автомийок (без приготування їжі та напоїв);

стоматологічних кабінетів усіх форм власності, за винятком КП «Луцька міська клінічна стоматологічна поліклініка», окрім лікування ургентних хворих.

Також до кінця карантину триває дія заборони проведення вуличних концертів, виступів окремих музикантів, толок, проведення спортивних, культурних, наукових та інших заходів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: