16:57, 12 Липня 2023

Жителя Миколаївщини на Волині судитимуть за фішингові шахрайства

Прокурори Ковельської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні про вчинення 35-річним жителем Миколаївської області шахрайств шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 3 ст. 190 КК України).

Про це прес-служба Волинської обласної прокуратури.

За даними слідства, сім разів до того судимий чоловік із не встановленим поки спільником займалися фішингом – різновидом шахрайства, спрямованим на отримання від громадян відомостей про реквізити їхніх банківських карток задля викрадення з них грошей.

Упродовж грудня 2022 року на платформі онлайн-оголошень «OLX» вони підшуковували   оголошення про продаж речей, після чого, під виглядом покупця, писали продавцям з різних номерів у месенджерах, погоджувалися придбати товар та пропонували оформити послугу «OLX»-доставка – і надавав фішингове посилання.

Перейшовши за ним, потерпілі опинялась на сайті, схожому на  справжній сайту оформлення послуги «OLX»-доставка, де вони вводили дані своєї банківської картки (номер, код cvv та термін дії) – і після цього шахраї вже мали повний доступ до їхнього карткового рахунку.

У такий спосіб вони ошукали громадянина на суму понад 100 тисяч гривень.

Матеріали щодо спільника обвинуваченого виділили в окреме провадження.

Досудове розслідування: Ковельське РУП ГУНП у Волинській області.

Прокурори застерігають громадян бути уважними та обережними, продаючи товари в Інтернеті, а також отримуючи з ненадійних джерел інформацію про соціальні програми, компанії банків, програми одержання соціальної допомоги вимушеним переселенцям, є-підтримки, фінансової допомоги державних та міжнародних інституцій, ООН, ЄС, благодійних фондів тощо, в реєстраційних формах яких необхідно вказувати реквізити банківських карток – усі вони можуть бути вигаданими шахраями задля отримання доступу до ваших рахунків.

Лише ваша пильність убезпечить вас від того, щоб не стати жертвою ошуканців.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: