20:48, 01 Жовтня 2021

Жительку Володимира-Волинського привітали зі 100-річним ювілеєм

1 жовтня жителька Володимира-Волинського Зінаїда Матвійчук відзначила свій 100-літній ювілей.  З цієї нагоди міський голова Ігор Пальонка завітав до ювілярки, аби привітати її, вручивши подяку та грошову допомогу.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

«На жаль, не часто доводиться вітати жителів громади із 100-річним ювілеєм, адже таких довгожителів у нас небагато, проте пані Зінаїда – одна із них. Це те покоління, що росло у дуже непростих умовах, пережило війни, каторги, переслідування, заслання. І це ті люди, які відбудовували наше місто, тому є прикладом для нас усіх і в своїй праці, і у відношенні до суспільства, вихованні дітей та вірі у Господа Бога. Тому наш обов’язок – поважати та оберігати їх», – зазначив Ігор Пальонка.

Привітали довгожительку разом із міським головою і заступник  начальника управління соціальної політики Алла Кузьмич, завідувачка відділення соціальної допомоги вдома Галина Локтіонова та соціальна працівниця Мар’яна Новосад. Гості побажали ювілярці міцного здоров’я та спокійних і радісних днів.

За прожите сторіччя Зінаїді Феофилівні Матвійчук довелось пережити чимало поневірянь та втрат. Довгожителька народилась у селі Бушковичі Іваничівського району.  Закінчила 4 класи польської школи. Заміж вийшла в 17 років. Народила сина і доньку. За розповсюдження релігійної літератури у 1951 році була репресована на довгі 10 років, проте завдяки «хрущовській відлизі» у Сибіру пробула лише півтора роки. У 1953 році трагічно загинув чоловік, тож дітей підіймати на ноги довелось одній. Працювала в колгоспі на різних роботах.

У 1968 році перебралась жити до Володимира-Волинського. Три роки тому поховала сина, немає серед живих і доньки пані Зінаїди. Тож тішиться жінка, яка нині живе з невісткою, 4-ма внуками, 8-ма правнуками та 2-ма праправнуками.

Попри поважний вік Зінаїда Матвійчук не втратила жаги  до життя – каже, що саме любов до Бога та до ближніх допомогла дожити до такого віку. Хоч і має довгожителька проблеми зі слухом, проте і досі читає без окулярів. На її столику біля ліжка завжди лежить Біблія, з якої сама виписує найбільш важливі цитати. А напередодні свого 100-літнього ювілею пані Зінаїда іще вправно поралась у городі, посадивши зимовий часник.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: