23:14, 23 Липня 2020

Жителів міста на Волині навчали боротися з небезпечним шкідником

Жителям Рожища пояснюють, як потрібно боротися з американським білим метеликом.

Про це повідомляють на веб-сайті Рожищенської міськради.

«Якась напасть з тією гусінню! Але ж хіба позбудешся її, якщо ми кропимо, зрізаємо, а сусідові кажу «зріж гілку з гусінню», а він сміється й відповідає, що йому вона не заважає», – бідкається пані Галина Ю. з Рожища.

На жаль, таких випадків в місті дуже багато. Одні знищують гусінь, інші – ігнорують. Але варто розуміти, якщо не кинути всі зусилля на боротьбу з білим американським метеликом, то кожного наступного року матимемо більшу проблему, ніж зараз.

Зазначимо, що американський білий метелик, так звана волохата гусінь, пошкоджує понад 300 видів різних трав’янистих, кущових та деревних культур. Як уже вдалося прослідкувати в Рожищі, улюбленими культурами шкідника є вишня, груша, виноград, волоський горіх, слива та яблуня.

Для більшого інформування населення щодо потреби спільної обробки дерев від волохатої гусені, як на території міста так і на приватних ділянках,  у Рожищі проводиться роз’яснювальна робота.

«Бачите павутинні гнізда на рослинах – беріться за боротьбу з ними. Бо якщо зараз пошесть не зупинити, у наступному році вона буде страшнішою. Адже шість-вісім гнізд цього шкідника здатні знищити дерево повністю. Щоб зупинити гусінь, працівники Дільниці благоустрою оброблять в місті дерева. Тому просимо робити це і власників приватних господарств», – пояснює містянам старша муніципальна інспекторка Мар’яна Демчук.

Багато рожищан знає про білого американського метелика й проводить заходи щодо його знищення. Але є й такі, що ігнорують прохання та не обробляють свої садки відповідними інсектицидами та біопрепаратами, не обрізують павутинні гнізда та не спалюють їх. Мотивують це тим, що гусінь їм не заважає, або хибно думають ніби пропаде сама.

«Якась напасть з тією гусінню! Але ж хіба позбудешся її, якщо ми кропимо, зрізаємо, а сусідові кажу «зріж гілку з гусінню», а він сміється й відповідає, що йому вона не заважає», – розповідає пані Галина муніципальній інспекторці Мар’яні Демчук.

Тому ще раз закликають рожищан, не бути легковажними у питанні боротьби зі шкідником, якомога частіше та ретельніше оглядати свої садки, аби на ранніх стадіях виявляти та знищувати гусінь. Віримо, що спільними зусиллями ми зможемо побороти непроханого гостя у нашому місті.

Нагадують, у випадку виявлення американського білого метелика необхідно здійснювати заходи щодо його знищення:

збір та знищення гусениць та кладок яєць;

обрізку гілок з гніздами гусені, які необхідно спалювати у спеціально відведених місцях;

очищення дерев від нашарування кори;

знищення рослинних решток;

перекопування при стовбурових кругів в садах парках та на присадибних ділянках;

масовий вилов за допомогою феромонних пасток та ловчих поясів;

обробки інсектицидами та біопрепаратами в період відродження гусениць згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні» (Карате 050 ЕС, к.е., БІ-58- новий, Біммер, Дімі-88, Демікс та ін.).

Варто звернути увагу на те, що боротьба з АБМ хімічними препаратами є проблематичною через санітарну зону в населених пунктах, а також із технічних причин – для обприскування дерев необхідна спецтехніка, а ще гусениці старших віків є захищеними від хімічних препаратів, тому у населених пунктах рекомендується застосовувати біопрепарати (Актофіт, Лепідоцид, бітосибацелін, регулятор росту і розвитку комах – Інсегар та ін).

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: