14:07, 20 Липня 2020

Жителів громади поблизу Луцька закликають долучатися до боротьби з борщівником

Мешканців Боратинської громади закликали долучатися до боротьби з борщівником. Цю небезпечну рослину, яка спричиняє опіки, часто помічають у різних населених пунктах. Комунальне підприємство «Боратин» регулярно здійснює заходи щодо знищення борщівника на територіях загального користування, а також нагадує, що знешкоджувати небезпечну рослину зобов’язані всі землевласники і користувачі земельних ділянок, на яких вона розповсюджена.

Про це повідомляють на веб-сайті Боратинської ОТГ.

Борщівник Сосновського – небезпечний вид рослин, який в деяких місцевостях став справжнім стихійним лихом, завдаючи відчутної шкоди господарствам на полях, луках та городах. Крім того, ця рослина несе загрозу життю і здоров’ю людей: під час контакту зі шкірою людини викликають важкі дерматити та хімічні опіки ІІ ступеня, а при попаданні в очі може привести до сліпоти. Борщівник має високу здатність до розмноження: одна рослина дає до 100 тис. насінин, які можуть проростати протягом декількох років. Тому в боротьбі з ним дуже важливо не допускати дозрівання й розсіву насіння.

Найкращим методом знищення цієї рослини є скошування молодого борщівника протягом вегетаційного періоду, хоча б два рази, оскільки після першого скошування зазвичай відбувається регенерація та повторне цвітіння. Також цю рослину можна знищувати хімічним методом. Насіння борщівника розноситься вітром і переноситься водою, тому зарості його часто зустрічаються уздовж берегів річок і узбіч доріг.

Чого не варто робити, знищуючи зарості борщівника Сосновського:

– скошувати рослини борщівника в період закінчення цвітіння і на початку дозрівання плодів, оскільки це не матиме потрібного ефекту (якщо тільки скошені рослини не будуть тут же спалені, або якось інакше знищені відразу після скошування);

– допускати скошування в момент осипання насіння з рослин, бо це сприятиме більшому розповсюдженню рослин;

– під час роботи з борщівником не можна бути роздягненим або мати незахищені ділянки тіла (найкраще одягнути водонепроникний одяг, бо сік рослин, що ввібрався в одяг, торкається тіла і проникає в нього, якщо не змитий, протягом доби; при попаданні на ці місця сонячного світла (ультрафіолету) буде сприяти утворенню дерматитів за типом опіків);

– не можна близько підходити до рослин, або заростей борщівника, брати в руки будь-які його частини, нюхати квіти тощо.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: