08:43, 19 Лютого 2024

Жителі Ратнівської громади стають жертвами шахраїв

Шахраї ошукали жителів Ратнівської громади.

Про це повідомляють на веб-сайті Ратнівської громади.

10 лютого до відділення поліції № 2 (селище Ратне) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області надійшла заява від жительки села Видраниця, Ковельського району про те, що на її мобільний телефон в додатку Viber в контакті “Ощадбанк” надійшло повідомлення про проведення декількох банківських операцій по перерахунку коштів на невідомий рахунок. Як виявилось пізніше, це невідомі особи – шахраї, використовуючи електронно-обчислювальну техніку, шахрайським шляхом, заволоділи грошовими коштами потерпілої в сумі 2700 гривень, які були списані з її банківської картки АТ “Ощадбанк” на невідомий рахунок шахраїв. Як повідомила потерпіла вона цих операцій не проводила, в цей день банківською карткою ніяких розрахунків не проводила. Жодних інтернет покупок чи оплати послуг з вказаної банківської картки не здійснювала та будь-якої інформації про банківську картку нікому не надавала. Також цю картку жодного разу не губила та не забувала, а лише періодично знімала кошти в банкоматі «Ощадбанку». Хоча разом з тим, заявниця повідомила, що напередодні, до того як знялися гроші з її банківської картки, вона самостійно скачала з «Google Play Market» та встановила на свій мобільний телефон додаток «Ощад24/7», але реєстрація в додатку остаточно так і не була завершена.

Встановлюючи вказаний додаток, вона вписала всі свої анкетні дані і як результат шахраї отримали доступ до банківської картки заявниці та заволоділи її грошовими коштами.

12 лютого до відділення поліції № 2 (селище Ратне) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області надійшла заява від жительки села Самари, Ковельського району про те, що 16.01.2024 вона в одній з груп в додатку «Телеграм» знайшла посилання, в якому було вказано, що невідомі особи (як виявилося пізніше шахраї), здійснюють онлайн обмін грошових коштів. Заявниця вирішила скористатися цією послугою та перейшла за посиланням. Після цього переписуючись з невідомою особою – шахраєм, яку ніколи не зустрічала, домовилась про обмін своїх грошових коштів. Невідома особа – шахрай надала номер свого рахунку на який потерпіла самостійно перерахувала із своєї банківської картки АТ КБ «Приватбанк» на банківську картку АТ «Універсалбанк» – шахраїв, грошові кошти в сумі 24 700 гривень. Після проведення цієї операції потерпіла мала отримати на свою банківську картку грошові кошти в іншій валюті, про те гроші так і не надійшли. Невідома особа – шахрай, з якою домовлялася заявниця про обмін грошових коштів перестала виходити на зв’язок. Заявницю, як і всіх інших потерпілих знову ошукали шахраї.

«Поліція попереджає про шахрайства!

Майже щоденно жителі району потрапляють у тенета шахраїв, втрачаючи значні суми коштів. Зловмисники в погоні за легкими грошима не зупиняються ні перед чим, а рівень їх цинізму нерідко перетинає усі допустимі межі.

Найбільш розповсюдженими видами подібних злочинів, уже майже «класичними» схемами є торгівля в соцмережах (Інстаграм, ОЛХ, Фейсбук), шахрайства проти людей похилого віку, так і схеми, розраховані на потреби людей, обумовлені військовим часом.

Необхідно окремо пам’ятати і про вимоги шахраїв надати їм дані карток, ПІН-коди та останні чотири цифри на картці (CVV-код), подібну інформацію не можна повідомляти жодній службі чи підрозділу.

Для того, щоб вберегти себе, необхідно не звертати увагу такі телефонні дзвінки, а у разі виникнення підозри – прийти до відділення банку, де отримували картку.

Зважаючи на це, ще раз нагадуємо про останні випадки, які сталися з жителями району, які повелися на шахрайські схеми», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: