21:02, 12 Грудня 2021

Жителі ОРДЛО і Криму з паспортами РФ не втратять громадянство України

Україна не визнає чинними російські паспорти, які були видані насильницьким шляхом громадянам України в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) і окупованому Криму, тому на цих громадян не поширюватимуться положення закону про множинне громадянство після його ухвалення.

Про це у програмі «Взгляд с Банковой» телеканалу «Дом» заявив народний депутат від «Слуги народу», представник Президента у Конституційному Суді України Федір Веніславський, передає «Укрінформ».

“Держава Україна не визнає факту іноземного громадянства (в цьому випадку російського), яке особи отримали насильницьким шляхом, були змушені піти на це через певні загрози для їхньої свободи, життя, для нормального існування на тимчасово окупованих територіях. Ми вважаємо, що ці дії (Росії – ред.) порушують міжнародні стандарти у галузі прав людини, Загальну декларацію прав людини, Конвенцію про захист прав людини та основних свобод. Тобто в цьому випадку, на наш погляд, ці документи (російські паспорти – ред.) є нікчемними й тому вони особливих юридичних наслідків за собою не тягнуть”,  – пояснив народний депутат.

За його словами, якщо після повернення під юрисдикцію України тимчасово окупованих територій громадяни заявлять, що їх фактично змусили прийняти російське громадянство, то жодних негативних наслідків для українського громадянства вони не матимуть.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект про множинне громадянство для українців за кордоном. При цьому передбачено, що не може бути подвійного громадянства з країною-окупантом, країною-агресором. Тобто не може мати громадянин України одночасно громадянство Російської Федерації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: