16:06, 28 листопада 2021

Земан призначив прем’єра Чехії

Лідер Громадянської демократичної партії Чехії Петр Фіала офіційно став прем’єр-міністром Чеської Республіки.

Церемонія призначення пройшла в неділю, 28 листопада, в резиденції чеського президента «Лани», повідомляє кореспондент «Укрінформу».

Президент Чехії Мілош Земан заявив, що ближчими днями зустрінеться з кандидатами на посади міністрів. «Цей серіал завершиться 12 грудня і можна буде формувати уряд», – додав він.

Своєю чергою Фіала запевнив, що в країні скоро з’явиться «сильний і стабільний уряд – уряд змін для майбутнього».

Нового прем’єра Чехії особисто призначив президент Земан попри те, що в нього діагностували коронавірус. У залі були присутні Фіала, глава президентської канцелярії та очільник протоколу. Земана на інвалідному візку медичний працівник у захисному костюмі завіз до скляного герметичного короба, встановленого перед дверима в іншу кімнату. Приміщення, за словами речника президента, ретельно провітрили, все дезінфікували, аби не допустити передачі вірусу.

Призначення чеського прем’єра відбулося через 50 днів після виборів. Зробити це раніше було неможливо через те, що президент увесь цей час перебував у лікарні через загострення хронічної хвороби. У п’ятницю, 26 листопада, Земан попри застереження лікарів залишив лікарню, однак був знову госпіталізований, оскільки у нього діагностували COVID-19. Попри це президент у суботу знову повернувся до резиденції.

Як повідомлялося, вибори пройшли в Чехії 8-9 жовтня. Коаліція з 5 партій, які домовилися сформувати більшість і уряд, має наразі 108 голосів із 200 у нижній палаті парламенту.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: