18:34, 06 Червня 2023

Зеленський заявив, що внаслідок підриву Каховської ГЕС під водою опинилися 80 міст і сіл

Внаслідок підриву Каховської ГЕС під водою опинилися 80 міст і сіл.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час онлайн-виступу на саміті «Бухарестської дев’ятки», повідомляє «Укрінформ».

“На жаль, уже понад рік росія контролює і цю дамбу, і всю Каховську гідроелектростанцію. І підірвати її якось ззовні, обстрілами фізично нереально. Вона була замінована. Замінована саме російськими окупантами. І підірвана ними. І це ще раз демонструє, із яким цинізмом Росія ставиться до людей, чию землю захопила, та що насправді Росія несе Європі та світу”, – сказав глава держави.

Він розповів, що о 2:50 ночі росіяни підірвали дамбу Каховської гідроелектростанції, відтоді триває затоплення районів півдня України.

“Абсолютно свідомий, підготовлений вибух. Вони точно знали, що вони роблять. Уявіть собі: об’єм водосховища, яке тримала ця дамба, – одне з найбільших водосховищ України”, – зазначив Президент.

Він проінформував, що щонайменше 100 тисяч людей жили в цих районах до російського вторгнення, принаймні десятки тисяч – досі там, 80 міст і сіл під водою, триває евакуація.

Водночас Зеленський наголосив, що це лише первинні наслідки.

“Каховське водосховище було джерелом питної води для мільйонів людей. Тепер замість водогону – лише підвіз води. Уявіть: для міст, у яких живуть десятки й сотні тисяч людей. Каховське водосховище було джерелом води й для фермерства, для аграрного виробництва. Колосальні площі тепер без зрошування. І зараз навіть важко визначити, якими будуть наслідки для навколишнього природного середовища”, – пояснив він.

Президент вважає дії росіян екоцидом і зауважив, що це – найбільша рукотворна екологічна катастрофа у Європі за десятки років.

Водночас глава держави додав, що всі українські служби, усі, хто може дати людям порятунок, уже залучені, але тільки на підконтрольній Україні території.

“Ми закликали зібрати Радбез ООН та дійдемо до всіх, хто здатний притягти росію до законної та справедливої відповідальності за цей терор. Але, щоб справді гарантувати безпеку, треба все ж більше, ніж це.

Поки держава-терорист іще сподівається якось відігратися, поки в росії ще знають, що десь тут, у Європі, залишаються сумніви й страхи, усі ми з вами в небезпеці”, – акцентував Зеленський.

російські війська вночі 6 червня здійснили підрив Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів, триває евакуація населення.

Президент Володимир Зеленський провів термінове засідання Ради національної безпеки і оборони України, за результатами якого погоджено комплекс міжнародних і безпекових заходів через руйнування росіянами Каховської ГЕС.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: