18:24, 10 Березня 2023

Зеленський заперечив будь-яку причетність України до вибухів на «Північних потоках»

Президент Володимир Зеленський заперечує будь-яку можливу причетність України до осінніх вибухів на газопроводах Північного потоку і вважає, що подібна інформація може поширюватися з метою спровокувати сповільнення допомоги українцям.

Про це він заявив під час спільної з прем’єр-міністром Фінляндії Санною Марін прес-конференції в Києві, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

“Що стосується Північного потоку – ми не маємо до цього ніякого відношення”, – сказав Зеленський.

Відповідаючи на запитання, для чого і кому потрібно поширювати інформацію про, нібито, причетність “проукраїнських груп” до інцидентів на ПН, Президент висловив припущення, що це може робитися для уповільнення допомоги Україні.

“Я вважаю, що це дуже небезпечно, що деякі незалежні медіа, до яких я завжди ставився з великою повагою, роблять такі кроки. Вважаю, що це неправильно, це грає тільки на руку російській федерації або ще є якісь бізнес-групи, які зацікавлені в тому, щоб не вводились потужні санкції, тому що страждає їхній бізнес, і ці групи можуть не тільки на території росії”,– зазначив Зеленський.

Він наголосив, що Україна зараз бореться з ворогом – росією, однак додав, що ще йде боротьба з “людьми, які крім грошей нічого не бачать”, чий бізнес страждає через зниження товарообігу з державою-терористом тощо.

Також глава держави розповів, що є і треті держави, які дають змогу рф обходити санкції.

“З одного боку, підтримують Україну, наш суверенітет, навіть щось Україні передають, так, знаєте, допомогли умовно, як-то кажуть, для галочки. І з іншого боку, роблять обходи санкцій, де заробляють десятки мільярдів доларів і в порівнянні з довійськовим періодом мають збільшений товарообіг з російською федерацією”, – зауважив Президент.

За його словами, це стосується багатьох держав, навіть тих, хто входить в ЄС або є членом НАТО.

“Я б на це звертав увагу і аналізував, для кого це потрібно, для кого така дезінформація потрібна. Україна точно цього не робила. І це найголовніше. А хто там що придумав, як сказали, є якісь ознаки, а, може, навіть під якимсь прапором, це смішно виглядає, якщо чесно. Ми зацікавлені в тому, щоб зброя поставлялась, санкції вводились і щоб була наша перемога”, – наголосив Зеленський.

Як повідомлялося, наприкінці вересня 2022 року внаслідок вибухів на трубопроводах “Північний потік” та “Північний потік-2” біля острова Борнхольм у Балтійському морі розпочався витік на чотирьох ділянках газопроводів у виключних економічних зонах Данії та Швеції.

Розслідування диверсії, яке здійснюється за участю компетентних органів Швеції, Німеччини та Данії, триває. У багатьох країнах схильні вважати, що підрив “Північних потоків” ініційований рф. У росії свою причетність до аварії заперечують.

7 березня у низці іноземних ЗМІ, зокрема німецьких та в американській The New York Times, з’явилися повідомлення про нібито причетність «проукраїнських груп» до інциденту.

В уряді Німеччини у цьому зв’язку заявили, що результатів розслідування наразі немає.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: