21:47, 08 Березня 2023

Зеленський і Гутерреш підтримали необхідність продовження «зернової угоди»

Президент Володимир Зеленський заявив, що спільно з генеральним секретарем Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутеррешем підтримали необхідність продовження дії Чорноморської зернової ініціативи.

Про це глава держави зазначив під час спільної з генсеком ООН прес-конференції у Києві, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

“Ми погодили сьогодні, що продовження Чорноморської зернової ініціативи після 18 березня критично необхідне для усього світу”, – сказав Зеленський.

Президент також висловив вдячність Гутеррешу за “незмінну допомогу нашим зусиллям заради стабільності продовольчих ринків і продовольчого експорту”.

Водночас глава держави наголосив на важливості продовження роботи заради гуманітарної ініціативи “Зерно з України”, нагадавши, що у її межах вже залучено майже 200 млн доларів США та відправлено понад 140 тис. тонн українського збіжжя до Європи, Кенії, Ефіопії, Сомалі, країн, що страждають від голоду.

“Упевнений, що разом з ООН можемо значно посилити цю нашу ініціативу так само, як і Чорноморську зернову ініціативу. Це дасть ще більше гарантій світової продовольчої безпеки”, – підкреслив Зеленський.

Президент додав, що він сьогодні радий вітати в Києві – уже втретє від початку повномасштабної російської агресії – генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреша та делегацію ООН.

“Дуже важливо, що саме в Києві ми говоримо про те, як повернути мир і міжнародну безпеку, повну силу Статуту ООН – тим нормам, які однаково важливі для всіх народів на землі”, – підкреслив Зеленський.

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреш у середу прибув з офіційним візитом до Києва.

У Стамбулі 17 листопада 2022 року Україна, Організація Об’єднаних Націй і Туреччина домовились про продовження «Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море» ще на 120 днів. Вона почала роботу 22 липня 2022 року, а перше судно з українським продовольством вийшло з порту Одеси 1 серпня. Наразі угода діє до 20 березня 2023 року.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: