19:03, 26 листопада 2022

Затурцівській спецшколі передали автобус із балансу Волиньради

На виконання рішення обласної ради з балансу Затурцівської спеціальної школи «Центр освіти» у комунальну власність Затурцівської сільради передали шкільний автобус.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Голова Волиньради Григорій Недопад спільно із народним депутатом України Вячеславом Рубльовим, депутатом облради Юрієм Харченком та директоркою спецшколи Ларисою Лопухович сьогодні офіційно передали ключі та технічний паспорт від цього спеціалізованого транспортного засобу очільнику Затурцівської тергромади Юрію Ковальчуку.

Голова громади висловив вдячність депутатам та очільнику Волиньради за те, що допомогли з вирішенням проблеми підвезення учнів з відділених сіл.

«Цей автобус призначається для Шельвівського ліцею. За наповнюваністю – це друга школа в громаді після Затурців, там навчається 129 учнів, більшість з яких ми довозимо із шести навколишніх сіл. Автобус, який у них був, у перші ж дні війни  передано на потреби оборони. З 1 вересня у ліцеї відновили навчання, обладнали укриття, а от проблема доїзду дотепер залишалась невирішеною», – наголосив він.

Голова обласної ради Григорій Недопад зауважив, що шукати рішення довелося у нестандартний спосіб, бо придбати новий шкільний автобус сьогодні неможливо.

«Ми на сьогодні маємо близько 30 млн залишків цільової освітньої субвенції, і запити на придбання шкільних автобусів продовжують надходити від різних навчальних закладів. Але закупити їх ми не можемо, бо усі три вітчизняні заводи, які їх виготовляли, практично призупинили виробництво. Ми й надалі будемо шукати можливості та передавати спецтранспорт із тих закладів, які не мають у них гострої потреби – іншим, які залишились без автобусів, однак мають необхідність довозити значну кількість дітей», – підкреслив він.

Директорка Затурцівської спецшколи Лариса Лопухович розповіла, що у її закладі сьогодні цілодобово живуть і навчаються понад 150 учнів з різних куточків області, які потребують корекції розвитку. Діток, окрім навчання, залучають до культурно-мистецьких та спортивних заходів. Але, зазвичай, це невеликі групи. Коштом закордонних меценатів для спецшколи придбали два мікроавтобуси, яких цілком вистачає для перевезення вихованців. Тож школа погодилася передати свій шкільний автобус більшої місткості тим освітнім закладам, які мають у цьому гостру необхідність.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: