22:16, 28 Грудня 2022

Загроза підтоплення та питна вода: у Камені-Каширському засідала комісія з питань ТЕБ та НС

Про стан пожежної безпеки та водогосподарську ситуацію в районі йшлося під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провела начальниця Камінь-Каширської районної військової адміністрації Ольга Ващук сьогодні, 28 грудня. Очільники територіальних громад долучилися до роботи в режимі відеозв’язку.

Про це повідомляють на веб-сайті Камінь-Каширської РДА.

Нестабільні погодні умови, зокрема снігопади та дощі, підвищують ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з підтопленнями населених пунктів і сільськогосподарських угідь. Відтак, учасники засідання заслухали представників профільних служб про роботу з ліквідації наслідків негоди. У зв’язку з цим, триває перевірка стану всіх водогосподарських об’єктів і гідротехнічних споруд на предмет їх спроможності до утримання підвищених рівнів води.

Завершуючи розгляд вищезазначеного, члени комісії затвердили План основних заходів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2023 році.

В. о. завідувача Камінь-Каширського районного відділу ДУ «Волинський обласний Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Валерій Дунайчук поінформував про забезпечення населення якісною питною водою. За його словами, це питання – на особливому контролі, позаяк фахівці систематично здійснюють моніторинг. Якщо проби води не відповідають санітарним нормам, у такому випадку проводять очищення та дезінфекцію колодязів, локальних артсвердловин, водопровідної мережі. На сьогодні випадків інфекційних захворювань, пов’язаних із вживанням неякісної питної води, не зареєстрували.

Начальник сектору цивільного захисту Камінь-Каширського районного управління головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Волинській області Віталій Мартинюк акцентував на дотриманні необхідних заходів під час користування опалювальними приладами.

«Через російську агресію стикаємося з проблемами відключення світла. Саме тому, вкрай важливо нагадувати краянам про безпеку в побуті. Адже зафіксовані непоодинокі випадки виникнення пожеж через порушення правил експлуатації генераторів і приладів опалення», – наголосив Віталій Степанович.

Насамкінець керівниця виконавчої гілки влади в районі Ольга Ващук звернулася до присутніх:

«Прошу тримати ситуацію на контролі, аби оперативно ліквідовувати загрозливі стани в населених пунктах, пов’язані з погодними викликами».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: