17:26, 28 Грудня 2022

Загарбники заборонили в Маріуполі масові зібрання під час новорічних свят

російські загарбники заборонили маріупольцям у дні новорічних свят проводити будь-які масові заходи і збиратися разом у кількості понад 50 осіб, що може ускладнити для містян доступ до польових кухонь і банкоматів, біля яких зазвичай утворюються великі черги.

Про це у «Телеграм» повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

“На період новорічних свят окупанти заборонили проводити будь-які масові заходи і збиратись разом в кількості понад 50 осіб, включаючи святкування в кафе та ресторанах. Незрозуміло, як у такому випадку окупанти будуть коригувати черги до польових кухонь, банкоматів та окупаційних бюрократів”, – написав Андрющенко.

Він додав, що тим часом лівобережжя міста знову залишилося без електропостачання через зливу, росіяни масово демонтують пошкоджені вибухами квартали, перетворюючи їх на пустелю.

“Мапа Маріуполя змінюється кардинально. Тепер можна легко побачити, що люди мешкають здебільшого на околицях. Значна частина містян перебралась в дачну забудову, аби пережити зиму з буржуйками”, – зазначив посадовець.

За його словами, кількість тих, хто виїздить з міста, рятуючись від “холодомору”, зростає, а черга на перетин кордону між Україною та рф в Новоазовському районі перетворилась на 32-кілометровий затор. Час очікування для перетину кордону сягає 24 годин.

Як повідомлялося, агресія росії спричинила в Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Місто майже на 90 % зруйноване внаслідок обстрілів з боку російської армії.

Нині у заблокованому місті залишаються понад 100 тис. жителів. Багатьом людям немає де жити, вони продовжують перебувати у підвалах пошкоджених будинків, деякі навіть живуть у наметах. А у вцілілих будинках немає опалення. Заклади освіти теж недостатньо опалюються, тому школярі вимушені сидіти на уроках у верхньому одязі та шапках.

Маріуполь загарбники перетворюють на військово-логістичний хаб російської армії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: