09:12, 19 Серпня 2020

За тиждень браконьєри на водоймах Волині завдали збитків на майже 14 тисяч

У період з 10 по 17 серпня державні інспектори Волинського рибоохоронного патрулю зафіксували 19 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, склали один протокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), 11 – за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубі порушення), п’ять – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів). Оформили два акти виявлення та вилучення безгосподарського майна.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

«За вказаний період на порушників наклали 51 грн штрафів, решту буде накладено судами, куди скерували матеріали. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 13 505 грн. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 22 кг водних біоресурсів, з яких сім – на ринках. Також вилучено 12 од. заборонених знарядь лову та ще п’ять – за актами безхазяйного майна», – повідомив керівник Волинського рибоохоронного патрулю Тарас Куньчик.

Для прикладу, 12 серпня інспектори Волинського рибпатрулю виявили незаконний збут водних біоресурсів. Інцидент стався на ринку в селищі Шацьк Шацького району Волинської області. Так, четверо громадян здійснювали продаж 4 кг риби карликовий сомик без документів, які підтверджують походження риби та законність її придбання.

На цих осіб склали протоколи за ч. 1 ст. 88-1  КУпАП. Матеріали справ направили до районного суду для притягнення порушників до відповідальності.

14 серпня в ході рибоохоронної роботи на оз. Сірче, поблизу с. Добре Камінь-Каширського району (ландшафтний заказник «Сірче») викрили грубе порушення Правил рибальства. Громадянин здійснював вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям – мисиновою сіткою. Завдяки оперативності рибпатрульних порушник не встиг завдати шкоди рибному господарству.

На особу оформили адмінпротокол за ч. 4. ст. 85 КУпАП. Матеріали справи направили до суду для притягнення порушника до відповідальності. Заборонене знаряддя вилучили.

В Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360-78-40. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація

Законодавством передбачено адміністративну відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного світу. Зокрема, ч. 1 ст. 88-1 КУпАП визначає, що порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1 700 грн з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: