18:23, 22 Квітня 2019

За тиждень порушники завдали майже 11 тисяч гривень збитків природі Волині. ФОТО

У період з 15 по 21 квітня 2019 року інспекторами Волинського рибоохоронного патруля було викрито 31 порушення природоохоронного законодавства, з яких 11 грубих. 

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

Також склали 15 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства) та два – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів). Крім цього, оформили три акти виявлення та вилучення безхазяйного майна.

«Загалом, у порушників вилучили 19, 9 кг водних біоресурсів та 21 од. заборонених знарядь лову (сітні). Наклали штрафів на суму 884 грн. Збитки, завдані рибним запасам, склали 11 086 грн», – повідомив керівник рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

18 квітня Волинський рибоохоронний патруль спільно з громадськими інспекторами та представниками Луцького прикордонного загону зафіксували грубе порушення правил рибальства. Інцидент стався на оз. Волянське Ратнівського району. Затримали порушника, який на човні здійснював вилов риби забороненими знаряддями лову – чотирма сітками. Завдяки оперативним діям працівників рибоохорони та прикордонників громадянину не вдалося завдати шкоди рибному господарству України.

19 квітня рибпатруль здійснив рибоохоронний рейд на оз. Біле Старовижівського району Волинської області. Так, було затримано двох громадян, які здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів забороненими знаряддями лову. За допомогою трьох сіток порушники виловили 3, 5 кг риби, а саме: плітка – 91 екз., окунь – 3 екз., щука – 3 екз. Збитки, завдані водним біоресурсам, складають 8 806 грн.

20 квітня близько 5 години ранку інспектори рибоохоронного патруля викрили порушників, які здійснювали вилов риби з гумового човна. У них було виявлено та вилучено три риболовецькі сітки. Громадяни рибалили на території оз. Піщанське, у с. Піща Шацького району Волинської області, що знаходиться у межах Шацького національного природного парку. У сітках браконьєрів знаходилось така риба: карась сріблястий – 76 екз. Загальна вага незаконно добутих біоресурсів склала 14 кг. Завдано збитків на суму 2 280 грн.

На осіб оформили протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 4 с. 85 КУпАП. Матеріали справ направили до районних судів для притягнення правопорушників до відповідальності та відшкодування завданої шкоди.

В Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360-78-40. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби – прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація:

Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах здійснюється відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за один незаконно виловлений екземпляр плітки становить 85 грн, окуня – 17 грн, щуки – 340 грн.

Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів у ПЗФ України здійснюється відповідно до постанови КМУ від 24.07.2013 р. № 541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд». Так, компенсація за один екземпляр карася сріблястого становить 30 грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: