19:52, 08 Квітня 2019

За несплату аліментів волинянам загрожують штрафи

Головне територіальне управління юстиції у Волинській області повідомляє про деякі зміни з 1 січня цього року стосовно виплати аліментів. Мінімальний їх розмір буде дорівнювати прожитковому мінімуму.

Про це інформує управління юстиції у Волинській області.

Прийняті два пакети законопроектів “Чужих дітей не буває” гарантують ще більше прав для дитини. Серед них – посилення відповідальності для одного з батьків, який не хоче платити аліменти.

Оскільки сума аліментів була досить мізерною, то в законодавстві чітко визначили, що мінімальний їх розмір буде дорівнювати прожитковому мінімуму.

Нагадаємо, 25 липня 2018 року Президентом було підписано Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту прав дитини на належне утримання”.

Встановили мінімальний гарантований розмір аліментів — 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та мінімальний рекомендований розмір — 100 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку у разі достатності заробітку (доходу) платника.

Отже, з 1 січня 2019 року мінімальний рекомендований розмір аліментів становить: для дітей до 6 років — 1626 грн, від 6 до 18 років — 2027 грн.

Окрім того, варто знати, що вся заборгованість батьків зі сплати аліментів, яка становить один рік, автоматично збільшується на користь дитини. Тобто, якщо аліменти не надходили більше одного року, то боржник змушений буде заплатити штраф у розмірі 20 % , якщо ж два роки — 30 %; а три роки і більше — 50 %.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: