10:39, 22 Вересня 2020

За минулий тиждень рибпатруль на Волині викрив 14 разів порушень природоохоронного законодавства

У період з 14 по 21 вересня державні інспектори Волинського рибоохоронного патрулю зафіксували 14 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, склали сім протоколів за порушення Правил рибальства (ч. 3 ст. 85 КУпАП) та два – за грубі порушення (ч. 4 ст. 85 КУпАП). Оформили п’ять актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

Про це інформує Волинський рибоохоронний патруль.

«За вказаний період на порушників наклали 323 грн штрафів. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили два кг водних біоресурсів. Також вилучили 24 од. заборонених знарядь лову, з яких 22 – за актами безхазяйного майна», – повідомив керівник Волинського рибоохоронного патрулю Тарас Куньчик.

Для прикладу, 19 вересня в ході рибоохоронного рейду викрили грубе Порушення правил рибальства. Порушник за допомогою мисинової сітки здійснював незаконний вилов риби. У сітці була риба: карась сріблястий – 2 екз. та короп – 1 екз., які в живому стані повернули у водне середовище. Попереджено збитків на суму 340 грн. Інцидент стався на р. Турія, поблизу с. Тойкут Ковельського району.

Того ж дня, під час рибоохоронного рейду на р. Залізниця, поблизу с. Комарове Маневицького району, викрили аналогічне порушення. Місцевий житель здійснював вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям – лісковою сіткою. Завдяки оперативним діям рейдової групи порушнику не вдалося завдати шкоди рибному господарству.

На усіх викритих громадян склали адміністративні протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направили до суду для притягнення порушників до відповідальності. Заборонені знаряддя вилучили.

В Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360-78-40. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація

Нагадуємо, з 20 серпня по 30 вересня діє заборона на вилов раків у рибогосподарських водних об’єктах Волинської області. Лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства, за яке передбачена адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф від 340 до 680 грн). Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожний екземпляр незаконно виловленого рака.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: