20:07, 21 Жовтня 2019

За минулий тиждень на Волині 3700 людей захворіли на грип та ГРВІ

Лікарі-епідеміологи лабораторного центру Волинської області продовжують щотижневий моніторинг захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ) серед населення області. На сьогодні рівень захворюваності утримується на сезонному рівні, відповідає середньому показнику для відповідної пори року. Показник нижчий від розрахункового епідемічного порогу на 39 %.

Про це повідомили на сайті Волинського обласного лабораторного центру.

Впродовж минулого тижня гострими респіраторними вірусними інфекціями в області захворіло близько 3700 волинян, що на 300 осіб менше ніж попереднього тижня. З-поміж хворих 2,5 тис. – це діти до 17 років (70 %). Кількість госпіталізованих з приводу ГРВІ становить 88 осіб (2 % від захворілих, із них 80 % діти). З початку епідемічного сезону (30 вересня 2019 р) вже перехворіло близько 11 тисяч мешканців області.

Нагадують, що найефективнішим засобом в профілактиці грипу є вакцинація. Щеплення потребує кожна людина, котра піклується про своє здоров’я і здоров’я навколишніх. Своєчасна вакцинація знижує захворюваність на грип в кілька разів, пом’якшує перебіг хвороби, скорочує її тривалість, запобігає ускладненням. Щеплення від грипу найкраще робити в жовтні-листопаді, коли епідемія ще не почалася, оскільки на вироблення імунітету організму потрібно близько двох тижнів.

До сезону епідемії 2019-2020 року в Україні зареєстровані дві вакцини від грипу (Ваксигрип, Франція, котра містить усі чотири штами вірусу грипу та Джісі флю, Корея – містить три штами вірусів), котрі вже доступні в аптеках міста. Вартість однієї дози вакцини становить близько 300 грн, водночас триденне лікування для хворого з грипом обійдеться більше ніж тисяча гривень.

На сьогодні в області прищепилося понад 170 осіб, із них   101 —  це особи із групи ризику.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: