22:39, 10 Січня 2020

За 2019 рік на Волині Держрибагенство зафіксувало порушень на понад 140 тисяч гривень

Управління Держрибагентства у Волинській області підбило підсумки рибоохоронної діяльності за 2019 рік.

Про це повідомляє рибоохоронний патруль Волині.

Волинський рибоохоронний патруль здійснив 353 рибоохоронні рейди. В результаті проведених заходів виявили 1 136 порушень. Із викритих правопорушень майже третина (29 %) є грубими (333). Також склали 543 протоколи — за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), 80 — за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів), 14 — за ст. 85-1 КУпАП (продаж заборонених знарядь лову), сім — за ст. 188-5 КУпАП та два — за ст. 86-1 КУпАП. Оформили 157 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучили 802 од. заборонених знарядь лову.

Викриття порушень відбувалися спільно із громадськими інспекторами, співробітниками поліції та екологічної інспекції. До участі у рейдах запрошували громадських активістів та небайдужих рибалок. Завдяки роботі державних інспекторів виявили порушень на 141 752 грн збитків.

В рамках рибоохоронних рейдів державні інспектори вилучили у порушників понад 1 тонну (1 395 кг) водних біоресурсів та 430 од. заборонених знарядь лову. Затримали 76 транспортних засобів. За цей період склали та направили до судів 426 справ для притягнення порушників до адміністративної відповідальності. Ще п’ять справ, пов’язаних з виловом червонокнижних видів риб, направили судам для відкриття кримінальних проваджень.

Протягом року на порушників наклали штрафів на суму 110 840 грн. Для активізації зусиль щодо стягнення збитків та штрафів працівники рибпатруля активізували роботу з органами Державної виконавчої служби, місцевого самоврядування та судами.

«Приємно відзначити, що спостерігається позитивна динаміка росту показників у порівнянні з минулим роком. Покращилась якість роботи державних інспекторів, у зв’язку зі збільшенням досвіду, підвищенням кваліфікації та активній співпраці з правоохоронними органами і громадськістю. Збільшився рівень правосвідомості громадян, які своєчасно інформують Управління про випадки порушення Правил рибальства, свідком яких вони стали. Разом з тим, зростання кількості випадків виявлення безгосподарського майна свідчить про своєчасне запобігання грубому порушенню природоохоронного законодавства та збереженню рибних запасів», — зазначив начальник Управління Держрибагентства у Волинській області Тарас Куньчик.

Найбільшої шкоди рибній галузі порушники завдали у квітні-червні 2019 р. під час нерестової заборони. В цей період викрили 394 порушення та вилучили 146 кг водних біоресурсів. Збитки сягнули понад 57 тис. грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: