08:44, 28 листопада 2022

З початку року 63 % всього українського експорту спрямували до країн ЄС

Протягом січня-жовтня цього року 63 % українського експорту спрямували до країн ЄС, в переважній більшості – центрального та східного регіону.

Про це повідомляє Офіс з розвитку підприємництва та експорту в «Фейсбук».

«За 10 місяців 2022 року 63% всього українського експорту було спрямовано до країн ЄС, що на 7,3% більше, ніж у 2021 році. Зростання відбулось шляхом збільшення експорту до країн Центральної та Східної Європи – Польщі та Румунії, Угорщини, Словаччини, Болгарії», – йдеться в повідомленні.

За інформацією Офісу, водночас експорт до країн Західної Європи суттєво впав, зокрема, до Німеччини на 20%, Нідерландів – на 26 %, Італії – на 52 %.

Суттєвого скорочення зазнав експорт української продукції і до країн Азії – 57 % довоєнних показників. Найбільшими торговельними партнерами України в регіоні є Туреччина та Китай (понад 54 % експортних постачань).

Крім того, значне скорочення експортних постачань зафіксували і до країн СНД (окрім Молдови) – до 64 %.

Наголошується, що скорочення експорту (до 55 %) відбулося і до країн Африки. Найбільшими торговельними партнерами України стали Єгипет, Алжир і Лівія (майже 62 % загального експорту до регіону).

Експорт до країн Америки скоротився на 67 %. Ключовим торговельним партнером України в регіоні залишаються США (71 % експортних постачань до регіону).

Як повідомлялося, Україна за три квартали 2022 року стала найбільшим постачальником вершкового масла та сиру до країн Європейського Союзу. За підсумками дев’яти місяців Україна експортувала в ЄС 4,3 тис. т вершкового масла і 1,5 тис. т товарів по сирному коду.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: