21:25, 30 листопада 2018

З Південної Кореї до КНДР вирушив перший за останні 10 років потяг

У п’ятницю, 30 листопада, з Південної до Північної Кореї вирушив перший потяг за останні 10 років. Рішення щодо сполучення залізничних шляхів на Корейському півострові ухвалии лідери країн на зустрічі раніше цього року.

Про це повідомляє “Громадське”.

Упродовж 18-денної поїздки експерти з обох Корей разом проїдуть понад 2600 кілометрів майже через всю Північну Корею. Огляд стану залізничних шляхів має показати, які роботи необхідно провести для їх модернізації.

У дорогу вирушило шість вагонів з Південної Кореї, серед яких, зокрема, цистерна з 55 тонами дизельного палива для забезпечення безперебійного руху потягу, вагон-генератор, вагон із сидячими місцями, спальний купейний вагон, вагон для проведення нарад, а також вагон з водою для душових кабін та пральні.

До поділу Кореї в 1948 році Північ із Півднем з’єднували дві залізничні лінії – одна на заході, інша – на сході. Відновлення західної лінії між країнами у 2007 році було одним з перших жестів примирення.

Керівництво обох країн припускає, що до кінця 2018 року відбудеться з’єднання залізниць Півдня і Півночі. Сеул виділив близько 57 мільйонів доларів на програму ремонту і модернізації залізничної інфраструктури КНДР.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: