08:40, 11 Лютого 2019

З історії манікюру: з чого були нігті Клеопатри, звідки походить французький манікюр та як починався успіх гель-лаків

Як давно жінки фарбують нігті, коли був модним «Місячний манікюр» та звідки походить насправді французький манікюр.

Ми зібрали для вас декілька цікавих фактів із історії манікюру.

Інструменти, виготовлені із золота, та різних кольорів лакові покриття, яким понад 4 тисячі років, знайшли під час розкопок на території сучасного Ірану.

В 1300 роках до нашої ери нігті у яскраво-червоний колір фарбувала дружина єгипетського фараона Ахенатена, Нефертіті.

Клеопатра, правителька Єгипту, носила накладні нігті, виготовлені із золота.

Понад 600 років тому в Китаї за часів правління династії Мін люди почали фарбувати нігті в різні кольори, використовуючи пасти з білка яєць, желатину, воску і аравійської камеді.

У XIX столітті світські дами вважали модними загострені нігті мигдалеподібної форми, вкриті ароматними маслами і відполіровані тканиною.

У 1830 створили паличку з апельсинового дерева для роботи з кутикулою.

У 1910 винайшли першу пилку для нігтів у вигляді дощечки, яка могла шліфувати і згладжувати нерівності.

У 1920 році у часи золотої лихоманки в моду увійшли кольорові нігті: від чисто білих до темно-червоних.

1925: з’явився перший лак для нігтів прозорого ніжно-рожевого кольору. У ті дні правила етикету не дозволяли жінкам «розфарбовувати» нігті в кричущі кольори. Тим не менш, нові кольори на основі лакового покриття стали сенсацією. Пізніше зірка екрану Рита Хейворт ввела моду на «Місячний манікюр». Лакове покриття, згідно з цією технікою, наносилося тільки по центру нігтя. Кінчик залишався нефарбованим і потім міг бути спиляний. Частина нігтя в області кутикули також не зафарбовували, так як вважалося, що ніготь біля основи має дихати.

У 1932 році Чарльз Ревсон, поліпшивши хімічний склад лакового покриття, створив перший у світі однотонний лак, який покривав ніготь рівномірно. Разом зі своїм братом хіміком Шарлем Лечманом він заснував компанію «Ревлон». Незабаром компанія стала виробляти лакові покриття різних кольорів, а також губні помади в тон лакам. «Ревлон» була першою компанією, яка змішувала не фарбувальні пасти, а пігменти, що зробило її засновницею сучасних лаків для нігтів.

У 1950 році – поява спрею, що, миттєво висушував лакове покриття.

У 1952 році – перші штучні нігті. Жінки приклеювали нігті з синтетичного матеріалу або частково на весь ніготь.

1970: На ринку з’явилася перша методика подовження нігтів за допомогою акрилу.

У 1974 році німецька компанія «Kurzer Dentaltechnik» розробила фотополімерний матеріал, що твердіє при обробці світлом, і пристрій під назвою «LEENAILS». Цей матеріал та пристрій запатентували у США, але вже в 1982 році через незадовільні результати роботи патент зняли.

Одночасно хімік з Флориди на виставці-ярмарку краси на Лонг Біч представив новий пристрій під назвою «Nail by Laplight system». Він включав три гелі і ультрафіолетову лампу з фільтром потужністю 100 Вт. Пристрій виставили на продаж в Європі, але не користувався попитом, так як нігті покупців деформувалися по краях. Вже через три місяці продажі в Європі призупинилися.

У 1979 році стоматолог Стюарт Нордстром розробив мономерний препарат для створення легких, тонких нігтів, що не жовтіють. Він назвав його «SolarNail». Згодом у США з’явилася його корпорація «CND»

У 1980 році увійшов в моду французький манікюр – бежева або рожева основа з пофарбованим у білий колір кінчиком. Незважаючи на назву «французький» коріння такого манікюру лежать далеко за пагорбами відомого Голлівуду. Актрисам за період зйомок фільму зазвичай доводилося переодягатися кілька разів у день, відповідно, манікюр повинен був поєднуватися по стилю з кольором одягу. Постійно перефарбовувати нігті в божевільному і щільному знімальному графіку неможливо, крім того, стилісти за свою працю починали вимагати шалені гонорари, тому продюсери почали серйозно замислюватися над проблемою манікюру і шукати шляхи для економії часу і коштів.

Ідея створення французького манікюру виникла у Джефа Пінка в 1976 році. Він запропонував фарбувати ніготь світло-рожевим або бежевим кольором і покривати його верхню частину білим лаком у вигляді рівної смуги. Такий манікюр здався багатьом універсальним. Нігті з французьким манікюром виглядали доглянуто і відмінно підходили під будь-який одяг. Свою назву френч-манікюр отримав завдяки тому, що користувався великою популярністю серед французьких модниць. Тому Джеф Пінк перейменував назву цієї техніки з «Natural Look» на «French manicure».

У 1989 році косметолог і підприємець Сільвія Троска створила перший синтетичний фотополімерний матеріал для моделювання і зміцнення нігтів, який не містив кислоту. Цей метод включав в себе нанесення пензликом однокомпонентного матеріалу на ніготь і його затвердіння під дією ультрафіолетової лампи. Представлений на ринку в 1990 році інноваційний м’який гель став справжнім проривом на ринку, миттєво завоювавши безліч шанувальників, так як не мав ніяких недоліків. Сьогодні приблизно 80 % манікюрних салонів в Європі працюють з цим матеріалом. Сільвія була визнана Королевою Нігтів за версією німецького журналу «Vogue».

У 2010 році бренд «CND» зробив цілу революцію у нігтьовій індустрії, випустивши «Shellac Brand Day 14+»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: