11:09, 22 Жовтня 2021

З головою Волиньради обговорювали проблеми Ковельської та Володимир-Волинської громад

Голова обласної ради Григорій Недопад провів робочу зустріч з  головами Володимир-Волинської і Ковельської громад Ігорем Пальонкою та Ігорем Чайкою.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Під час спілкування аналізували спільні для обох міських громад проблеми, які потребують взаємодії з обласною радою, її сесійних рішень або ж лобіювання на державному рівні.

Найперше, що озвучили міські голови – це проблемне майно центрів профтехосвіти, яке неефективно використовується і якому, навіть при бажанні, міста не можуть дати лад, бо об’єкти належать державі. У Ковелі – це чотириповерховий гуртожиток, де під житло використовується тільки два поверхи, але навчальний заклад неспроможний оплачувати енергоносії. Гуртожиток Володимир-Волинського центру профтехосвіти експлуатується за призначенням на 20 %. Очільники громад готові взяти ці об’єкти на свій баланс, частину площ віддати під приватизацію тим, хто мешкає там на законних підставах, решту ж пристосувати під соціальне житло чи службове для медиків, освітян і військових.

Григорій Недопад зауважив, що Президентом було обіцяно до кінця року передати усі майнові комплекси центрів профтехосвіти з державної у комунальну власність. Однак цей процес так і не зрушився з місця. Тому учасники зустрічі погодили спільне клопотання на Фонд держмайна щодо пришвидшення процедури передачі.

До критичних питань міські голови віднесли і затягування зі сторони «Нафтогаз Трейдинг» з укладанням нових договорів на постачання газу за обіцяною урядовцями пільговою ціною для бюджетних установ. Відтак, аби не мерзли діти в садках, а хворі – в лікарнях, муніципалітети просто змушені купувати блакитне паливо за ринковою ціною по 40 гривень за куб. Як зазначив Григорій Недопад, з боку держави у цьому питанні і досі немає конкретики. Тому поки немає чіткого розуміння ні про обсяги бюджетних видатків  на енергоносії  цього року, ні про параметри, які варто спрогнозувати у бюджеті наступного року. Голова облради також повідомив, що невдовзі розпочнуться бюджетні слухання, під час яких проаналізують фінансові показники практично кожної комунальної установи.

Спільною для обох територій виявилася і проблематика очищення русел річок. Ковельський голова Ігор Чайка зазначив, що періодичне розчищення Турії має недовготривалий ефект, оскільки у річки практично зникла течія. Відтак, голова Волиньради порадив звернутися по експертний висновок до науковців Рівненського інституту водного господарства. Ігор Пальонка просив допомоги в отриманні погодження міністерства екології на розчищення Луги. В цьому зацікавлені і сусідні громади, однак через статус території природно-заповідного фонду, будь-які роботи проводити заборонено. Григорій Недопад рекомендує винести питання на розгляд екологічної комісії облради з наступним визначенням шляхів вирішення питання.

Під час зустрічі голови також обговорили плани щодо визначення об’єктів на фінансування з державного  фонду регіонального розвитку, питання туризму та промоції і концепцію поводження з побутовими відходами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: