09:28, 12 Липня 2018

Юні художники з Луганщини відпочивали на Світязі

Відвідали Волинь гості з Луганщини минулого тижня.

Про це повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ.

«Приїхало 24 дітей віком від 9 до 17 років, – розповідає керівник групи директор КУ «Кремінська районна дитяча художня школа» Світлана Гарьковець. – Це учні художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв Луганської області. До переможців відбіркового туру потрапили юні художники з міст Лисичанськ, Рубіжне, Кремінне та Сватове».

Луганчани поселилися у найбільшому відпочинковому будинку лісівничої бази. Тут просторо і затишно. І керівники, і діти задоволені не тільки побутовими умовами, а й харчуванням.

«Годують нас тричі на день, – кажуть учениці ЗОШ № 2 м. Кремінне Аня Рєзнік, Аня Клочко та Олена Пархоменко. – Готують смачно, порції великі, не завжди вдається їх з’їсти».

«Всі виховані і чемні. Ми старалися урізноманітнити їх харчування, приготували щось незвичне, смачненьке, здається, всі задоволені», – каже про хлопців і дівчат з Луганщини Андрій Романець, бармен кафе, у якому харчувалися діти.

Усі луганчани, включно із дорослими, на озері Світязь уперше. У них була досить напружена культурно-розважальна програма. Були на святкуванні Купальського свята на березі мальовничого Пісочного, що проводила адміністрація санаторію «Лісова пісня». Всі дівчатка приїхали у своїх віночках. Виявляється, напередодні провели майстер-клас із плетіння віночків і кожна з дівчат з цим справилася на відмінно. Купальські вінки разом із усіма відпочивальницями й пустили на озерну хвилю.

На цім купальськім святі дівчата брали участь у майстер-класі з соломникарства, який проводила народна майстриня.

Побували луганчани і в музеї фауни, що у Шацькому лісовому коледжі імені Валентина Сулька.

Семикласниця ЗОШ І-ІІ ступенів № 8 м. Рубіжне Ксенія Іваненко, восьмикласниця ліцею м. Лисичанськ Марія Лащенко, кадет Луганського кадетського корпусу імені Героїв Молодої гвардії м. Кремінне Артем Горьковець, студент Слов’янського технікуму Віталій Іжак були у захваті від побаченого.

Прес-секретар Волинського ОУЛМГ Сергій Цюриць та інженер з охорони та захисту лісових культур ДП «Шацьке УДЛГ» Ярослав Кропивник провели для гостей лісовий урок, розповіли і про коледж, і про учбово-досвідне господарство і загалом про лісове господарство на Волині, відповіли на запитання дорослих і дітей. Ліс на Луганщині також є, але він там інший, тож усім було цікаво почути й про деревостани, і про їх охорону, і про людей, які працюють у системі Волинського ОУЛМГ.

Разом сфотографувалися на згадку біля лісоколеджу, у який вже почався прийом документів і куди можуть вступати також випускники зі всієї України.

За тиждень, який юні митці провели на Світязі, вони побували на екскурсії, взяли участь у майстер-класах із з гончарства, соломникарства, малювання на склі «Малярство у дружньому колі», особливо радісною була творча зустріч із вихованцями гуртка образотворчого мистецтва Шацького БДЮТ (керівник Ірина Вензловська) та дітьми, що відпочивають у таборі «Супутник».

Крім незабутніх вражень про природу Волині, діти і їх керівники повезуть на Луганщину й теплі спогади про спілкування зі своїми ровесниками та дорослими волинянами, спільну мрію про Єдину Україну та Мир.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: