17:48, 21 Січня 2019

Євросоюз запровадив санкції проти глави російського ГРУ

Рада ЄС запровадила санкції проти чотирьох співробітників Головного розвідувального управління РФ, серед яких голова відомства та його заступник, за причетність до отруєння екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля і його дочки Юлії у британському Солсбері.

Про це йдеться у прес-релізі відомства.

“Рада (ЄС – ред.) сьогодні запровадила санкції проти дев’яти людей та однієї компанії згідно з новими режимом щодо обмежувальних заходів проти використання та розповсюдження хімічної зброї від 15 жовтня 2018 року. Цими людьми є двоє офіцерів ГРУ та голова відомства з його заступником. Вони є відповідальними за володіння, транспортування та використання в британському Солсбері токсичної нервово-паралічної речовини 4 березня 2018 року”, – йдеться у прес-релізі.

У європейському відомстві додали, що через розробку та виробництво хімзброї до санкційного тиску також потрапив Сирійський центр наукових досліджень та п’ятеро сирійських чиновників, які безпосередньо брали участь в роботі центру.

Відтак вказаним особам буде заборонено на в’їзд в ЄС, а їхні активи будуть заморожені.

5 березня 2018 року офіцера ГРУ Сергія Скрипаля і його доньку Юлію знайшли непритомними у британському Солсбері і госпіталізували з отруєнням невідомою речовиною, яку згодом ідентифікували як нервовий реагент “Новічок” російського походження.

В Організації із заборони хімічної зброї дійшли висновку, що влада Британії правильно ідентифікувала речовину, якою були отруєні Скрипалі, і підтвердили російське походження “Новічка”.

Пізніше, 30 червня, ще двоє людей отруїлися “Новічком” у сусідньому місті Еймсбері. Багатодітна мати Дон Стерджес померла, її партнер, 45-річний Чарлі Роулі, вижив.

5 вересня прокуратура Великої Британії назвала імена двох росіян, яких підозрюють у спробі замаху на Скрипалів. Британська розвідка з’ясувала, що підозрювані – “Олександр Петров” (справжнє ім’я Олександр Мішкін) і “Руслан Боширов” (справжнє ім’я Анатолій Чепіга) – є офіцерами ГРУ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: