08:43, 19 Жовтня 2020

Євросоюз стурбований зривом перемир’я у Нагірному Карабасі

Євросоюз привітав досягнення домовленостей між Вірменією та Азербайджаном про перемир’я в Нагірному Карабасі, але розкритикував його недотримання.

Як передає «Укрінформ», про це у неділю заявив верховний представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель, повідомляє «DW».

“ЄС разом із тим жалкує, що порушення тривають, і повідомляється про бойові дії в Нагірному Карабасі та навколо нього. Це призводить до ще більших страждань цивільного населення. Це загострює конфлікт між державами та відповідними товариствами, ще більш ускладнює загоєння ран”, – йдеться в його заяві.

Він наголосив, що “населення Нагірного Карабаху вже зазнало надмірних страждань”. “В цілому конфлікт призвів до великих і неприпустимих жертв серед цивільного населення. ЄС рішуче засуджує всі подібні атаки, звідки б вони не походили”, – зазначив Боррель.

Він повідомив, що у неділю розмовляв телефоном з міністрами закордонних справ Вірменії та Азербайджану, щоб переконати їх в тому, що припинення вогню має бути беззастережним і суворо дотримуватися обома сторонами.

Як повідомлялося, Вірменія та Азербайджан вранці 27 вересня розпочали бойові дії у Нагірному Карабасі, взаємно звинувативши один одного в обстрілі прикордонних територій та в провокуванні насильства. Обидві країни оголосили воєнний стан і мобілізацію. Бойові дії спричинили військові втрати з обох боків та численні жертви серед мирного населення.

Україна закликала сторони врегулювати конфлікт із дотриманням принципу територіальної цілісності держав.

Конфлікт між Азербайджаном та Вірменією через Нагірний Карабах спалахнув 1988 року. У 1994-му – після шести років війни – був підписаний Бішкекський протокол, згідно з яким Азербайджан та Вірменія домовилися про припинення вогню. Нагірний Карабах проголосив себе незалежною “республікою”, проте Азербайджан не визнав цього, заявивши, що територію окупувала Вірменія.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: