08:44, 29 Червня 2021

Євросоюз підтримує міжнародну боротьбу з ІДІЛ

Європейський Союз рішуче підтримує зусилля в рамках Глобальної Коаліції проти ІДІЛ, він робить суттєвий внесок у вирішення викликів у сфері безпеки та боротьби з тероризмом, а також у гуманітарної допомоги населенню уражених конфліктами регіонів.

Як повідомляє “Укрінформ” таку заяву у Римі зробив Високий представник ЄС Жозеп Боррель під час міністерської зустрічі країн і організацій, що беруть участь у Глобальній Коаліції проти ІДІЛ. Повний текст виступу оприлюднений на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«ЄС залишається рішуче відданим зусиллям Глобальної Коаліції проти ІДІЛ. Ця робота ще не завершена в Іраку і в Сирії, де ядро ІДІЛ все ще є активним, навіть якщо воно, переважно, йде у підпілля. Стабілізація та реконструкція є ключовими факторами для запобігання його відродженню. Ми також бачили зростання впливу ІДІЛ в регіонах, вже уражених конфліктами, включаючи Західну Африку і Мозамбік. Пандемія та її удар по місцевих економіках також активно використовується ІДІЛ», — зауважив Боррель.

Він наголосив у цьому контексті на важливості продовження колективних зусиль з вирішення цієї ситуації. Зі свого боку, лише в Іраку з 2014 року ЄС інвестував вже суму у 1,3 мільярда євро у розвиток, гуманітарну допомогу та у структури безпеки. З 2017 року в країні діє Дорадча місія ЄС, яка складається з багатонаціональної команди у 80 людей, та надає практичну допомогу у реформах сектору безпеки. ЄС має намір розгорнути в країні спостережну місію на виборах, що мають відбутися в Іраку у жовтні поточного року.

ЄС, за його словами, широко залучений до реалізації зусиль ООН з врегулювання в Сирії, у країнах африканського регіону Сахель та у Мозамбіку, де ситуація наразі швидко загострюється.

«ЄС надалі долучається (до вирішення ситуації) шляхом надання гуманітарної допомоги, підтримки розвитку та стабілізації, робить внесок в розмірі близько 60 мільйонів євро для проєктів з розбудови довіри між силами безпеки та місцевими спільнотами. Через два роки після того, як ІДІЛ отримала поразку від сил Коаліції, в Іраку і в Сирії, є очевидним, що багато роботи все ще попереду. ЄС буде продовжувати виконувати свою частину, разом із Глобальною Коаліцією і її партнерами», — сказав Боррель.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: