11:20, 20 Травня 2018

Європейські країни – основні партнери Волині у зовнішньоекономічній діяльності

Вигідне географічне розташування Волині сприяє тісному співробітництву області з країнами Європи, насамперед Європейського Союзу (ЄС). В економіку області нерезидентами країн ЄС вкладено з початку інвестування на кінець 2017 року 257 млн. дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу), або 96,8 % загального обсягу. В середньому на одну особу області припадало майже 248 дол. інвестицій з країн ЄС (середньообласний показник – 256 дол.).
Вкладення здійснили інвестори з 22 країн-членів ЄС.

Про це повідомили в Головному управлінні статистики у Волинській області.

Лідерами були партнери з Кіпру (135,3 млн. дол.), Польщі (35,8 млн. дол.), Словаччини (17 млн. дол.), Німеччини (8,5 млн. дол.), Великої Британії та Литви (по 4,3 млн. дол.). Ці країни вклали майже 80 % загального обсягу акціонерного капіталу з країн ЄС за весь період інвестування.

Найбільш інвестиційно привабливими для іноземців були підприємства переробної промисловості (вони отримали 73,4 % загального обсягу інвестицій з країн ЄС), оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (10,7 %), сільського, лісового та рибного господарства (4,9 %).

Важливою складовою розвитку економічних зв’язків з країнами Європейського Союзу є торгівля.
У 2017 році обсяг експорту товарів у країни ЄС становив 535,2 млн. дол. США (77,6 % загального обсягу), імпорту – 805,4 млн. дол. (60,3 %). Найвагоміші експортно-імпортні операції здійснювались з Німеччиною, Польщею, Нідерландами, Угорщиною та Литвою.

Основу товарної структури експорту складали механічні пристрої та електротехнічне обладнання, деревина і вироби з деревини, продукти рослинного походження, меблі, текстильні матеріали та текстильні вироби. У товарній структурі імпортних надходжень значними були машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки, засоби наземного транспорту, пластмаси, полімерні матеріали, каучук, гума.

У минулому році партнерам з країн ЄС надали послуг на суму 58,8 млн. дол., або 94,3 % загального обсягу експорту, отримали – на 21,1 млн.дол. (86,7 %). Найбільше експортували послуг до Австрії, Польщі, Німеччини, імпортовано – з Польщі, Німеччини, Швеції та Кіпру.

Підприємства області надавали послуги з переробки матеріальних ресурсів, транспортні та з будівництва, отримували – послуги, пов’язані з подорожами, роялті та інші послуги, пов’язані з використанням інтелектуальної власності, ділові, з ремонту та технічного обслуговування, транспортні послуги.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: