10:11, 20 Березня 2023

Європейський Союз висловив позицію щодо ордеру МКС на арешт путіна

ЄС висловив чітку позицію на підтримку рішення Міжнародного кримінального суду видати ордери на арешт президента рф володимира путіна та уповноваженої президента рф з прав дитини марії львової-бєлової у зв’язку із насильницьким вивезенням дітей з України в ході російської агресивної війни.

Як повідомляє «Укрінформ», про це йдеться у заяві Високого представника ЄС, що оприлюднена на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«Європейський Союз взяв до уваги рішення ІІ-ї досудової палати Міжнародного кримінального суду видати ордери на арешт президента російської федерації володимира путіна та уповноваженої з прав дитини при офісі президента (рф – ред.) марії львової-бєлової, у зв’язку із підозрою у злочині протизаконної депортації та протиправного перевезення дітей в контексті ситуації в Україні», – йдеться у заяві.

Високий представник ЄС нагадав, що глави держав та урядів країн-членів Європейського Союзу 15 грудня 2022 року привітали та підтримали подальші зусилля із забезпечення повної відповідальності за воєнні злочини та інші найбільш серйозні злочини, що пов’язані з російською агресивною війною проти України.

Як йдеться у документі, ЄС розглядає рішення МКС як початок процесу притягнення до відповідальності всіх винних, зокрема, російського керівництва, за злочини та звірства, які стали можливими та здійснюються в Україні за наказами цього керівництва.

«ЄС також висловлює підтримку розслідуванню прокурора Міжнародного кримінального суду в Україні, та закликає до повного співробітництва з ним всіх держав-учасниць», – наголошується у документі.

18 березня судді Міжнародного кримінального суду видали ордери на арешт президента росії володимира путіна та російської дитячої омбудсменки марії львової-бєлової. Їх підозрюють у воєнних злочинах у вигляді незаконної депортації та переміщення населення, зокрема, дітей, з тимчасово окупованої території України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: